logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۳۰
[ شناسه خبر : ۳۴۸۷۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:

اجرای 299 پروژه سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار در روستاها

اجرای-299-پروژه-سرمایه‌گذاری-و-توسعه-کسب-و-کار-در-روستاها-
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در طول دو سال گذشته، با هدف اجرای طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی، 299 پروژه سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار در روستاها آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، به همت بنیاد مسکن استان و همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی در استان در حال انجام است، اظهار کرد: در طول دو سال گذشته، با هدف اجرای طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی، 299 پروژه سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار در روستاها آغاز شده است.

بیشتر بخوانید

وی، ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی را راهکاری برای توسعه پایدار دانست و گفت: 991 فرصت شغلی در روستاهای استان در راستای طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی ایجاد شده است.

وی از ایجاد 3 شبکه (تعاونی گردشگری، تولید گیاهان دارویی و تولید فرش دستبافت) در راستای اجرای طرح منظومه‌های روستایی در سطح استان خبر داد و افزود: 10 پروژه زیرساختی با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: در دو سال گذشته، 960 میلیارد ریال تسهیلات، برای متقاضیان اشتغالزایی با اجرای این طرح پرداخت شده است.

خواجه‌ای با بیان اینکه، اجرای طرح موصوف ضمن ارتقای شاخص اشتغال استان و جذب تسهیلات مورد نیاز از تبصره‌های قانونی، توسعه پایدار روستاها را به ارمغان خواهد آورد، تصریح کرد: توسعه فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی و کالبدی منظومه روستایی، برنامه‌ریزی و تقویت اقتصاد روستایی، ایجاد اشتغال پایدار، رونق کسب و کار و تقویت اقتصاد محلی صادرات محور در روستاهای هدف، افزایش سطح درآمد روستائیان و تثبیت جمعیت روستائی را از اهداف اصلی این طرح دانست که از سوی این نهاد انقلابی پیگیری می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه، اجرای طرح توسعه منظومه روستایی موجب تعامل و هم‌افزایی هرچه بهتر دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه پایدار و هدفمند روستاها می‌شود، خاطر نشان کرد: در قالب اجرای این طرح کارشناسانی به عنوان تسهیل‌گر برای شناسایی ظرفیت‌های توسعه و اشتغال، انجام اقدام های آموزشی و جلب مشارکت اهالی متقاضی در روستاهای شهرستان طارم فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر