logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۷
[ شناسه خبر : ۳۴۷۳۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
استاندار زنجان خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۱۱۰ هزار میلیارد ریالی دولت سیزدهم در بخش کشاورزی زنجان

سرمایه‌گذاری-۱۱۰-هزار-میلیارد-ریالی-دولت-سیزدهم-در-بخش-کشاورزی-زنجان
استاندار زنجان با اشاره به توانمندی‌های کشاورزی زنجان، گفت: در دولت سیزدهم ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در کشاورزی این استان سرمایه‌گذاری شده و ارزش صدور پروانه‌های بهره‌برداری در بخش صنعت نیز به بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان؛ محسن افشارچی شنبه شب در نشست شورای اداری استان زنجان با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: در سفر اول رئیس جمهور زنجان در تورم سالانه رتبه بیست و سوم را داشت که اکنون دارای رتبه سوم هستیم.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه ۱۷ هزار مسکن در زنجان در دست ساخت است، گفت: در سفر اول رئیس جمهور سایت مسکن زنگان آغاز نشده بود اما اکنون ۹ هزار واحد در دست تکمیل است و بخشی از آنها در این سفر آماده شد.

افشارچی گفت: امروز به برکت توجه دولت صندوق کمک به شرکت‌های دانش بنیان احیا و یک هزار میلیارد ریال در این مدت به دانش بنیان‌ها تسهیلات و همچنین زمین داده‌ایم.

وی ادامه داد: سکوی ابری هوش مصنوعی نیز در این سفر در استان افتتاح شد که در نوع خود در شمال غرب کشور بی نظیر بود.

استاندار زنجان گفت: ما سال گذشته بزرگترین پروژه شفافیت کشور را در حوزه حکمرانی دیجیتال در حوزه نان اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون نیز سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در استان محقق شده است، ‌گفت: استان زنجان ۵.۵ درصد نرخ بیکاری دارد و نیز اولین استان در کشور وده که نرخ مشارکت اقتصادی درآن به بالای ۵۰ درصد رسیده است.

افشارچی با بیان اینکه زنجان در بهبود محیط کسب و کار رتبه سوم کشور را دارد، ادامه داد: در نیمه نخست امسال ۶۰ میلیون دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی در استان داشتیم.

وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی نیز طی ۲ سال گذشته ۱۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری داشتیم، ‌گفت: ۶ هزار میلیارد نیز نیز برای پایانه صادراتی استان هزینه شده و پس از سال‌ها این پروژه تعیین تکلیف شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در حوزه پسماند روی نیز کارهای خوبی از سوی قرارگاه امام حسن(ع) در استان انجام شده است، افزود: در حوزه آب باید بیشتر سرمایه‌گذاری کنیم و در همین راستا سال آینده سد مراش آبگیری خواهد شد.

وی اظهار کرد: در شهرستان خدابنده نیازمند مطالعات ساخت ۲ سد و در شهرستان زنجان نیز برای ساخت سد بعثت و در طارم برای ساخت سد کلوچ نیازمند آغاز عملیات اجرایی هستیم.

افشارچی با بیان اینکه استفاده سالانه ۳۰ میلیون متر مکعب پساب در زنجان برنامه‌ریزی شده است، گفت: در زمینه راهسازی درمسیر سلطانیه به همدان کارهای خوبی در حال انجام است و امروز نیز افتتاح ۲ بانده شدن ۹ کیلومتر دیگر در این مسیر را شاهد بودیم.

استاندار زنجان گفت: در ابتدای مسئولیتم در دولت سیزدهم به اندازه یک ماه گندم در سیلوهای استان ذخیره داشتیم و پس از آن دولت قیمت گندم تضمینی را افزایش داد و این امر موجب رشد ذخیره سازی این محصول استراتزثژیک در استان ذخیره شد.

وی ادامه داد: امسال نیز ۴۳۰ هزار تن گندم در استان خریداری شد.

وی در ادامه از برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی با محوریت نماز برای ۱۲ هزار دانش‌آموز در استان خبر داد.

افشارچی همچنین به کمبود زمین مناسب برای ساخت مسکن در برخی شهرها مانند ابهر و خرمدره اشاره کرد و گفت: در این حوزه نیازمند بازنگری در قوانین هستیم.

وی خاطرنشان کرد: دستور رئیس جمهور برای تکمیل دوخطه شدن راه آهن زنجان قزوین اتفاق مبارکی برای استان خواهد بود.

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر