logo
امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۶
[ شناسه خبر : ۳۴۶۷۸ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
وزیر آموزش و پرورش:

همه مدارس کانکسی کشور جمع‌آوری می‌شود+عکس

همه-مدارس-کانکسی-کشور-جمع‌آوری-می‌شود+عکس
وزیر آموزش و پرورش گفت: همه مدارس کانکسی جمع‌آوری می‌شود؛ البته تا امسال مدارس بالای 10 نفر مورد نظر بود که از سال آینده حتی مدارس کانکسی زیر 10 نفر هم جمع آوری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» رضامراد صحرایی در گردهمایی فرهنگیان خدابنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز گفت: ما امروز داغدار تعدادی از دانش آموزان هستیم که شمار آنها به بیش از 20 نفر رسیده و در این حادثه یک دانشجو معلم نیز شهید شده است.

بیشتر بخوانید

وی با تسلیت به خانواده‌های این شهدا گفت: اینکه تعداد زیادی از شهدای این حادثه دانش آموز هستند؛ نشان می‌دهد که حاج قاسم سلیمانی چقدر در بین دانش آموزان محبوب بودند؛ البته که شعار همه شهدا اتحاد است و کل ولایت حول اتحاد می‌چرخد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در این ایام و مواقع حساس باید به دنبال اتحاد در مقابل دشمن باشیم؛ بدون تردید کماکان آمریکا و اسرائیل دشمن درجه یک ایرانیان هستند و هرکسی که دوست دشمن ما باشد؛ به طور طبیعی برای ما قابل اعتماد نیست.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش هر کشور تصویری از آینده هر سرزمین است و به همین دلیل ما نهایت تلاشمان را برای تربیت هرچه بهتر این نسل انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مشکل امروز آموزش و پرورش فاصله ایجاد شده جامعه با دستگاه تعلیم و تربیت است باید بتوانیم زمینه مهیا کنیم تا آموزش و پرورش دغدغه اصلی مسئولان و جامعه قرار گیرد و تمام کسانی که مسئولیت‌های مهم و ستادی را بر عهده دارند باید آموزش و پرورش توسعه‌یافته را زمینه ساخت کشور توسعه یافته بدانند.

وزیر آموزش و پرورش به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه توجه هرچه بیشتر به آموزش و پرورش استناد کرد و گفت: اقدامات آموزش و پرورش نیز در راستای عمل به این فرمایشات تسریع شده است.

وی با اشاره به اقدامات جهادی این وزارتخانه در ساخت و تجهیز مدارس افزود: همه مدارس کانکسی جمع‌آوری می‌شود؛ البته تا امسال مدارس بالای 10 نفر مورد نظر بود که از سال آینده حتی مدارس کانکسی زیر 10 نفر هم جمع آوری خواهد شد.

صحرایی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری؛ این دولت امروز و فردا در انجام امور ندارد و اگر اقدامی قرار است در حال انجام شود؛ آن را به آینده موکول نمی‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فقط در استان زنجان یک هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش اختصاص یافته است، گفت: یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش در دوره فعلی توجه به مناطق محروم است و در این راستا سرانه‌ها به مدارس روستایی، هنرستان‌ها اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه سند تحول بزرگترین دغدغه ماست و در اجرای آن از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد، گفت: امروز اهتمام آموزش و پرورش بر این است که سند تحول آموزش و پرورش را احیا کند و چراغ راه خودش قرار دهد، البته در اجرایی شدن این سند همه مسئول هستند و بار اجرایی فقط به عهده آموزش و پرورش نیست؛ بلکه در قالب گزارشی عملکرد همه ارگان‌ها دنبال خواهد شد.

صحرایی با اشاره به اینکه یکی دیگر از چالش‌های آموزش و پرورش کنکور بود، گفت: دو قانون برای کنکور در مجلس تصویب شد که خیلی به این وزارتخانه کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه با سیاست این دولت تقویت مدارس است و بارها به این شعار اشاره کرده‌ایم که مدرسه قوی به منزله ایران قوی است، گفت: خوشبختانه با مصوبات مجلس مقابل مافیای کنکور را گرفته‌ایم که موجب جلوگیری از تبعیض خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین به بحث رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و افزود: 50 همت برای رتبه‌بندی معلمان که 10 سال پیگیر آن بودیم هزینه شد.

 وی با اشاره به روند استخدام معلمان در آموزش و پرورش گفت: به گواه متخصصین فعال شدن 700 کانون در کشور برای شناسایی و جذب افرادی که به خلق و خوی معلمی آراسته هستند کم نظیر است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر