logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۵
[ شناسه خبر : ۳۴۴۵۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان:

صادرات ریلی باعث توسعه اقتصادی استان زنجان است

صادرات-ریلی-باعث-توسعه-اقتصادی-استان-زنجان-است
رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان گفت: صادرات ریلی یکی از ظرفیت‌هایی است که در زنجان وجود داشته و این موجب توسعه اقتصادی استان زنجان است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان، در راستای توسعه همکاری‌های دو جانبه و افزایش صادرات و مراودات تجاری استان، جلسه مشترک رئیس و هیأت رئیسه اتحادیه صادرکنندگان با مدیرکل و معاونان راه‌آهن شمال‌غرب برگزار شد.

بیشتر بخوانید

مهدی رنگرونا رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان در این جلسه با اشاره به آمار صادرات و واردات استان زنجان و ظرفیت‌های صادرات از طریق حمل و نقل، اظهار کرد: صادرات ریلی یکی از ظرفیت‌هایی است که در زنجان وجود داشته و این موجب توسعه اقتصادی استان زنجان است.

وی با اشاره به صادرات محصولات مختلف تولیدی استان زنجان از طریق راه‌آهن در دوران شیوع ویروس کرونا كه مرزهاي زميني كاملا بسته بودند، تصریح کرد: کاهش هزینه‌های صادرات با توسعه فعالیت‌های حمل بار از طریق ظرفیت‌های ریلی استان می‌تواند صورت گیرد.

رنگرونا با بیان اینکه در زمینه واردات و صادرات، زمان سير و تحويل به مشتري به عنوان عامل موثری در تعیین قیمت مطرح است، گفت: این مهم در محصولاتی همچون فلزات رنگين  که قیمت جهانی مطرح است از اهمیت بالایی برخوردار است و این موضوع در حمل بار از طریق ظرفیت‌های ریلی باید چاره اندیشی شود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با اشاره به اینکه در کنار زمان، در دسترس بودن واگن‌ها برای صادرات و واردات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: قسمت عمده  صادرات استان زنجان در حوزه شمش روی است و ایجاد یک خط ریلی به این شهرک می‌تواند در توسعه صادرات و اقتصاد استان بسیار موثر باشد.

رنگرونا با بیان اینکه در صورت ایجاد خط ریلی به شهرک صنعتی روی می‌توان در جابجایی و انتقال مواد اوليه واحدهاي توليدي و همچنين پسماند حاصله نیز از این ظرفیت استفاده کرد، اظهار کرد: وجود ایستگاه‌های باز بین‌المللی خرم‌دره و بناب در کاهش هزینه‌های صادرات بسیار موثر بوده و از این ظرفیت باید به صورت کامل استفاده کرد.

صفری مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب نیز در این جلسه با تاکید بر آمادگی همکاری این اداره کل با فعالان اقتصادی استان در راستای توسعه صادرات و همکاری در واردات و حمل بار، بر توسعه همکاری‌ها با اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان تاکید و ظرفیت‌های راه‌آهن را بستری مناسب برای حمل بار و کالا توصیف کرد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر