logo
امروز : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۰
[ شناسه خبر : ۳۴۴۰۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد:

استقرار سامانه‌های هوشمند در تاسیسات شرکت آبفا استان زنجان

استقرار-سامانه‌های-هوشمند-در-تاسیسات-شرکت-آبفا-استان-زنجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: نخستین نشست مشترک حوزه تحقیقات این شرکت با مرکز تخصصی خدمات فناوری و اطلاعات جهاد دانشگاهی استان زنجان برای استقرار سامانه‌های هوشمند در تاسیسات شرکت آبفا استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان؛ علی محمد نادرخانی اظهار کرد: این نشست با هدف استقرار سامانه‌های هوشمند پایش پارامترهای محیطی و کنترل دسترسی به پست‌های زمینی شرکت آبفا برگزار شد.

بیشتر بخوانید

وی افزود: این سامانه با نام اختصاری "ICMS" سامانه‌ای هوشمند، متمرکز، امن و کاملاً بومی است که با قرارگیری در محیط‌های متنوع، پارامتر‌هایی نظیر دما، رطوبت، انرژی، حجم مخازن، فشار ورودی لوله‌های انتقال و... را کنترل، پایش و مدیریت می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان کرد: این سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی یک داشبورد مدیریتی است که قادر است تعداد زیادی از محیط‌ها و اماکن حساس در سطح جغرافیایی وسیع را در بستر شبکه امن، از راه دور و بصورت بر خط مدیریت نموده و با تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده، اطلاعات مهمی نظیر میزان بهره‌وری و تشخیص شرایط بحرانی را ارئه نماید.

وی یادآور شد: از دیگر امکانات این سامانه، می‌توان به کنترل متمرکز تردد افراد و خودروها با تعریف پرسنل مجاز، تشخیص مجوزها و مانیتورینگ ترددها بصورت بر خط اشاره کرد.

نادرخانی گفت: در این نشست مقرر شد کارشناسان حوزه تحقیقات شرکت آبفا استان زنجان از نمونه‌های عملیاتی شده این سامانه بازدید و همینطور محققین مرکز خدمات فناوری و اطلاعات جهاد دانشگاهی نیز جهت استقرار این سامانه در شرکت آب و فاضلاب، از تاسیسات این شرکت بازدید متقابل بعمل آورند.

این مسئول خاطرنشان کرد: طی 10 روز آینده جلسه نهایی برای استقرار این سامانه در شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برگزار شده و از توانمندی محققین و پژوهشگران بومی استان استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر