logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۴:۵۹
[ شناسه خبر : ۳۴۳۵۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خدابنده:

20 درصد از قبول شدگان دوره‌های فنی و حرفه‌ای خدابنده وارد بازار کار می‌شوند

20-درصد-از-قبول-شدگان-دوره‌های-فنی-و-حرفه‌ای-خدابنده-وارد-بازار-کار-می‌شوند
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خدابنده گفت: 15 الی20 درصد از قبول شدگان دوره های فنی و حرفه ای این شهرستان وارد بازار کار می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا»به نقل از نسیم اشراق، جعفر محمدی اظهار کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خدابنده به عنوان متولی اصلی مهارت آموزی در قالب دو مجموعه کوثر خواهران و سهروردی برادران در حال خدمت رسانی رایگان به مردم شریف شهرستان است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: در کنار مجموعه دولتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خدابنده، بیش از 35 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای و بیش از 65 مرکز کارآموزی در محیط کار واقعی در حال مهارت آموزی به متقاضیان هستند و سالانه بیش از 500هزار نفر ساعت معادل حدود2هزار نفر دوره از آموزشهای این مرکز بهره‌مند می‌شوند و 15 الی 20 درصد از قبول شدگان وارد بازار کار می‌شوند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خدابنده ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی این مرکز عبارتند از کارگاه جوشکاری که همه حرفه‌های آموزشی مرتبط با جوشکاری از جمله لوله کش گازخانگی و تجاری، جوشکاری اکسی استیلن، جوشکاری آرگون، جوشکاری E3، جوشکاری E6 و غیره در این کارگاه آموزش داده می‌شود.

محمدی اضافه کرد: کارگاه برق با آموزشهای برقکار ساختمان و صنعتی، نصب دوربین‌های مدار بسته , تعمیر کار ماشین‌های الکتریکی، کارگاه اتومکانیک با آموزشهای تعمیرکار اتومبیل‌های سواری بنزینی، تعمیر کار برق خودرو، سرویس و نگهداری خودرو و ... نیز در مرکز ما فعالیت می‌کنند.

وی افزود: همچنین کارگاه صنایع ساختمان با آموزش همه حرفه‌های مرتبط، کارگاه فناوری اطلاعات با آموزش کلیه حرفه‌های مرتبط و همچنین کارگاه طراحی دوخت با آموزش همه حرفه های مرتبط نیز مشغول به فعالیت هستند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خدابنده ادامه داد: کارگاه حسابداری با آموزش همه حرفه‌های مرتبط، کارگاه صنایع دستی،قالی بافی و گلیم بافی با آموزش همه حرفه‌های مرتبط و کارگاه کیف دوری با آموزش همه حرفه‌های مرتبط از دیگر کارگاه‌های ما است.

وی اضافه کرد: این آموزشها علاوه بر اینکه در مرکز برگزار می‌شود، در قالب تیم‌های سیار شهری و روستایی حتی در دورترین نقطه شهرستان خدابنده نیز اجرا می‌شود و در پایان تمامی دوره‌های آموزشی آزمون تئوری و عملی اخذ می‌شود و به قبول شدگان گواهینامه اعطا می‌شود که دارای اعتبار بین‌المللی بوده و قابلیت ترجمه دارد و غالبا برای اخذ پروانه کسب، اخذ تسهیلات و اخذ دیپلم و... استفاده می‌شود ولی مهمتر از همه مهارت‌هایی هستند که کارآموز فرا می‌گیرد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر