logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۳۴۲
امام جمعه قیدار:

هیچ تهدیدی نمی تواند از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بکاهد/ با حضور مردم،گزینه های روی میز آمریکابرای همیشه بایگانی شد

هیچ-تهدیدی-نمی-تواند-از-اقتدار-و-عظمت-جمهوری-اسلامی-بکاهد-با-حضور-مردم،گزینه-های-روی-میز-آمریکابرای-همیشه-بایگانی-شد

امام جمعه قیدار در خطبه های نماز جمعه گفت: مردم ما در ۲۲ بهمن امسال بار دیگر اعلام  کردند که هیچ تهدیدی نمی تواند از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بکاهد و تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان برای دفاع از آرمانهای انقلاب تا پای جان ایستاده اند.

به گزارش موج رسا; به نقل از اشراق۲۴،حجت الاسلام موسوی امام جمعه قیدار به حضور حماسی مردم در راهپیمائی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: در مطلع الفجر پیروزی حق بر باطل ۲۲ بهمن ماه بار دیگر سیل خروشان امت بصیر و قهرمان جاری شد، بار دیگر دریای طوفانی این ملت، دشمنان اسلام و انقلاب را به لرزه درآورد.

وی افزود: مردم ایران به پیروی از مقتدای خود، ایران اسلامی را  به صحنه عزت و آزادگی مبدل ساخت و به استکبار جهانی ثابت کرد که تحریمها و تهدیدها حبابهایی بیش نیستند.

امام جمعه قیدار ادامه داد: از حضور حماسی مردم عزیز و ولایتمدار سراسر کشور عزیزمان ایران و شهرستان خدابنده در راهپیمایی دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن که تجلی بصیرت و نمایش وحدت و اتحاد و اقتدار ملی  بود تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: مردم عزیز ایران با خلق حماسه ماندگار دیگری باز تمام معادلات و تحلیل های رسانه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران را به هم ریختند و مشت کوبنده ای بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی زند.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: مردم ما در ۲۲ بهمن امسال بار دیگر اعلام  کردند که هیچ تهدیدی نمی تواند از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بکاهد و تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان برای دفاع از آرمانهای انقلاب تا پای جان ایستاده اند.

وی افزود: جبهه استکبار در راس آن آمریکایی ها بر این باور بودند که  برجام منجر به از بین رفتن روحیه انقلابی‌گری در ایران و به تعبیر آنان تغییر مسیر در ایران خواهد شد، تضعیف روحیه انقلابی‌ ملت ایران ،قبول برتری و ابرقدرتی آمریکا و کنار آمدن با استکبار یکی از آرزوهای آمریکاست که البته به گور خواهد برد.

امام جمعه قیدار ادامه داد: آنها دیدند این امر اتفاق نیفتاد دوباره رییس جمهور جدید آمریکا  متوسل به طناب پوسیده تهدید و تحریم شد باز مردم عزیز ایران امروز در سالگرد پیروزی انقلابشان در ۲۲ بهمن ماه با فریادهای کوبنده «مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل» پاسخ دندان شکنی به آمریکا دادند و  نشان دادند که همچون ۳۸ سال گذشته مثل کوه در صحنه حاضرند و از آرمان های انقلاب عقب نشینی نکرده اند.

وی افزود: بعد از ۳۸ سال از انقلاب اسلامی، ثابت کردند که به نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی وفادار دارند و در برابر تهدیدات دشمنان هراسی ندارند.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: مردم ایران با این حضور باشکوه ، برای همیشه گزینه های روی میز آمریکا را بایگانی کردند و به جهانیان ثابت کردند هیچ گزینه ای قدرتمند تر از حضور مردم و پشتوانه ملت از نظام نیست

وی افزود: شعار مردم بصیر مردم  ایران اسلامى امسال نیز در مقابل «همه گزینه هاى آمریکا» تهدید  و تحریم های آمریکا،  «شعار هیهات من الذله» و «مى‏جنگیم، مى‏میریم، سازش نمى‏پذیریم» است و به دشمنان به ویژه آمریکا اعلام می کنیم اگر دست از پا خطا کنند پاسخ ملت ایران به هرگونه تهدیدى، ویرانگر و گسترده خواهد بود.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: ملت ایران براى دادن یک پاسخ محکم به یاوه‏ گویى ‏هاى روزهاى اخیر مقامات کاخ سفید به میدان آمدند. تا بگویند هیچ گزینه‏اى در مقابل حضور یکپارچه و همرنگ آن‏ها تاب مقاومت نخواهد داشت و همه گزینه ‏هاى  خود را که مدعى‏ اند روى میز است قبل از آن‏که مورد تمسخر قرار گیرند، آهسته زیر میز بگذارند. چرا که تمام گزینه‏ ها در مقابل گزینه حضور آن‏ها کم‏رنگ و بى‏ خاصیت خواهد بود.

وی افزود بنابراین خروش بی سابقه ملت در ۲۲بهمن امسال به منظور حمایت از ولایت و در پاسخ به تهدید ها و فشارهای اقتصادی دشمن یک معجزه الهی بود. این معجزه الهی ۳۵سال است که پی در پی تکرار می شود.

امام جمعه قیدار ادامه داد: این حضور کم نظیر یا بی نظیر مردم در راهپیمایى باشکوه ۲۲ بهمن وظیفه مسئولین را سنگین می کند که با وحدت و همدلی بدون هیچ گونه حاشیه ای در فکر خدمت به مردم و در پی حل مشکلات مردم باشند و حاوى این پیام براى نخبگان سیاسی، مسئولین و دولتمردان است که  بر عهدى که با مردم، امام، رهبرى و انقلاب بسته‏اند، باید وفادار بمانند و نمى‏ توانند در مقابل توپ و تشر مستکبرین و در رأس آن‏ها آمریکا سر تعظیم فرود آورند، چراکه آن‏ها نماینده یک ملت با اقتدار و با غیرت و عزتمند هستند. و کسی حق ندارد  به هر بهانه ای عزت، سربلندى و استقلال ملتى را که با سختی و زحمت و با دادن هزاران شهید به دست آمده زیر سؤال ببرد و بر سر آن معامله کند.

وی به صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نیز اشاره کرد و گفت:فتوای تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان رهبر مسلمانان جهان دیوار امنیت را بر سر سلمان رشدی و ناشران کتاب او خراب کرد زندگی را بر آن ها تلخ کرد.

امام جمعه قیدار ادامه داد: فتوای تاریخی امام در تمام جهان موجی از بیداری را در مسلمانان ایجاد کرد و موجی توفنده از امت مسلمان در مصاف با کفر پدید آمد. سلمان رشدی از لحظه صدور حکم، مخفی شد و حفاظت وی برای غرب هزینه‌های کلان داشته است. اکنون که ۲۶ سال از فتوای تاریخی خمینی کبیر درباره مهدورالدم بودن سامان رشدی می‌گذرد و هنوز این فتوا مانند تیری که از چله کمان رها شده باشد در حرکت است و نهایتاً انشاءالله در قلب شوم او خواهد نشست.

حجت الاسلام موسوی افزود: تلاشهای زیادی در این مدت برای به فراموشی سپردن این فتوای تاریخی انجام پذیرفته ولی راه به جایی نبرده و سلمان رشدی همچنان زندگی کابوس‌وار دارد.

وی به شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها نیز اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها  مظهر تام اسماء حق و عصمت الله الکبری هست . زهرای مرضیّه(س)  اثبات حق و مقابله با انحراف در رهبری امت اسلامی تکلیف خود می دانستند و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نکرد

امام جمعه قیدار ادامه داد: حضرت فاطمه(س) عنایت ویژه‏ای به مسأله دفاع از امامت و ولایت امام علی(ع) داشت و به‏عنوان یک وظیفه در قالب‏های مختلف روی آن اهتمام و جدیّت می‏ورزید.

وی افزود: در قضیّه «فدک» آن‏چیزی که جوهر اصلی کارها و پی‏گیری‏های دخت گرامی پیامبر بود، همان دفاع از حق ولایت حضرت امیر مؤمنان علی(ع) بود.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *