logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۲۲
[ شناسه خبر : ۳۴۰۲۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان:

زمینه سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران ترکیه در استان زنجان فراهم است

زمینه-سرمایه‌گذاری-سرمایه‌گذاران-ترکیه-در-استان-زنجان-فراهم-است
رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان گفت: استان زنجان طی سال‌های گذشته میزبان سرمایه‌گذارانی از کشور ترکیه بوده که این مهم نتایج بسیار خوبی برای دو طرف داشته است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان، مهدی رنگ‌رونا رئیس اتحادیه در نشست فعالان اقتصادی ایران و اتاق‌های بازرگانی با انجمن تجار و صنعتگران مستقل ترکیه (MÜSİAD) که در استانبول برگزار شد، با بیان اینکه ترکیه به عنوان یکی از شرکای اصلی ما محسوب شده و روابط تجاری و اقتصادی بسیار خوبی بین دو طرف در جریان است، اظهار کرد: خوشبختانه این روابط روز به روز در حال گسترش بوده و ظرفیت توسعه بالایی نیز دارد.

بیشتر بخوانید

وی در این نشست که داووت آلتین‌باش معاون انجمن موسیاد  ترکیه و دیگر مسوؤلان آن نیز در آن حضور داشتند، با بیان اینکه کشور ترکیه شریک نخست تجارت استان زنجان محسوب می‌شود، تصریح کرد: تجارت دو جانبه خوبی بین دو طرف برقرار است و در نظر داریم تا این مهم در زمینه‌های مختلفی گسترش و توسعه پیدا کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با بیان اینکه استان‌های مختلف کشور می‌توانند با نیازسنجی درست و اصولی حضور موفقی در بازار کشور ترکیه داشته و از فرصت توسعه روابط دو جانبه استفاده نمایند، گفت: استان زنجان طی سال‌های گذشته میزبان سرمایه‌گذارانی از کشور ترکیه بوده که این مهم نتایج بسیار خوبی برای دو طرف داشته است.

رنگ‌رونا با اشاره به حضور موفق شرکت پارس حیات ترکیه در استان زنجان و تولید محصولات بهداشتی، پوشک، دستمال کاغذی، شوینده‌های بهداشتی و ...، خاطرنشان کرد: مزیت‌های سرمایه‌گذاری در ایران، وجود نیروی کار ماهر و مناسب بودن هزینه‌های انرژی و تولید در ایران، می‌تواند سرمایه‌گذران ترکیه را برای حضور در ایران ترغیب بیشتری نماید.

وی با تاکید بر اینکه باید نسبت به معرفی پتانسیل‌ها و نیازهای تجاری برای ارتباط بیشتر با تجار و فعالان اقتصادی ترکیه اقدام کرد، اظهار کرد: تعداد، تنوّع و کیفیت رویدادهای تجاری ایران و ترکیه در سال ۱۴۰۲ از روند بسیار بالایی برخوردار بوده است که همگی این موارد بیانگر ظرفیت‌های قابل توسعه روابط بین دو طرف است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان با بیان اینکه رشد فزاینده اعزام هیئات‌های تجاری از ترکیه به ایران را نشان پیوندهای عمیق دو کشور دوست و همسایه است، افزود: استان زنجان زمینه خوبی برای حضور تجار و سرمایه‌گذاران کشور ترکیه دارد و این مهم با عزم و جدیت تجار و مسئولان دو طرف در حال پیگیری شدن و عملیاتی شدن است.

رنگ‌رونا با بیان اینکه طی سال‌های گذشته بر اساس نقشه راه تجارت خارجی استان که به تصویب مسئولان‌ استان زنجان نیز رسیده و پیگیری می‌شد، روابط بین استان زنجان و کشور ترکیه همواره در حال گسترش بوده است، تصریح کرد: از تجار کشور ترکیه دعوت می‌کنیم تا با حضور در کشور ایران و بازدید از بازار 85 میلیون نفری ایران و ظرفیت‌های آن به ویژه در استان زنجان، از مزیت‌های بزار بالقوه ایران در راستای توسعه روابط دو طرف استفاده نمایند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر