logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۵۶
[ شناسه خبر : ۳۳۸۴۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
شهردار ابهر خبر داد:

تخریب و رفع خطر یک باب ساختمان فرسوده توسط شهرداری ابهر

تخریب-و-رفع-خطر-یک-باب-ساختمان-فرسوده-توسط-شهرداری-ابهر-
شهردار ابهر گفت: یک باب ساختمان فرسوده در شهر ابهر در خیابان جلوه شناط در راستای اجرای تبصره ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها تخریب و رفع خطر شد.

علیرضا عباس‌نیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» گفت: امسال دو باب ساختمان مخروبه و متروکه در سطح شهر تخریب آواربرداری و رفع خطر شدند، که در این مسیر  نیازمند تعامل و همکاری شهروندان با شهرداری هستیم و در این خصوص دست تک تک شهروندان عزیز را به گرمی می‌فشاریم.

بیشتر بخوانید

وی افزود: وجود خانه‌های مخروبه و قدیمی به لحاظ فرهنگی، زیبایی شناختی و امنیت اجتماعی برای شهرها مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که این اماکن به جهت متروکه بودن و امکان ریزش آوار خطراتی را برای شهروندان ابهری به همراه دارد.

عباس‌نیا خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست‌های متعدد شهروندان محترم و بررسی کارشناسان شهرداری و در راستای اجرای حکم کمیسیون ماده ۵۵ قانون شهرداری ها به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان پس از طی مراحل قانونی و هماهنگی با دادستان محترم یک باب ساختمان مخروبه در خیابان جلوه واقع در ناحیه شناط، تخریب و آواربرداری و رفع خطر شد.

شهردار ابهر با بیان اینکه این ملک طبق نظر کارشناسان شهرداری مشمول تبصره ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها بود و برای اهالی ایجاد خطر می‌کرد، افزود: اتخاذ تدابیر مؤثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر و رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر و کوچه‌ها و اماکن عمومی از وظایف شهرداری است.

این مسئول با اشاره به اینکه شهرداری ابهر به منظور حفظ سلامت و امنیت شهروندان یک باب ساختمان فرسوده را با رعایت مسائل ایمنی تخریب و رفع خطر کرد، یادآور شد: با توجه به گزارشات شهروندان و بررسی کارشناسان این شهرداری به این نتیجه رسید که این ملک در وضعیت نابسامانی قرار دارد و می‌تواند برای شهروندان و عابرین ایجاد مشکل کند.

این مسئول اظهار داشت: بر اساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، مقرر شده است اماکنی که در مناطق مختلف از سوی صاحبان خود به هر علتی رها شدند و سلامت بهداشتی و روانی شهروندان را مورد تهدید قرار داده است شناسایی و اگر مالکان خانه‌های فرسوده نسبت به رفع خطر ریزش اقدام نکنند، به خاطر برقراری امنیت جانی شهروندان، خانه‌های مذکور محصور و یا تخریب ‌خواهد شد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر