logo
امروز : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱:۱۰
[ شناسه خبر : ۳۳۷۲۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

رکوردشکنی نماینده ایران در پیکارهای وزنه‌برداری جوانان جهان

رکوردشکنی-نماینده-ایران-در-پیکارهای-وزنه‌برداری-جوانان-جهان
ایلیا صالحی‌پور هر ۳ رکورد یک‌ضرب، دوضرب و مجموع نوجوانان آسیا در دسته ۸۱ کیلوگرم پیکارهای وزنه‌برداری جوانان جهان را به نام خود ارتقا داد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان از روز ۲۴ آبان ماه در شهر گوادالاخارا مکزیک آغاز شده است. در این دوره از رقابت‌ها ۲۲۹ ورزشکار دختر و پسر از ۴۸ کشور جهان حضور دارند.

بیشتر بخوانید

پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان عصر امروز (دوشنبه) به وقت محلی و از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد با رقابت ۲ نماینده ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم پیگیری شد.

در این دسته عبدالله بیرانوند دارنده نشان برنز قهرمانی آسیا و ایلیا صالحی‌پور دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا نماینده ایران بودند.

در پایان رقابت‌های دسته ۸۱ کیلوگرم صالحی‌پور ششم و بیرانوند به عنوان هفتم این دسته در رقابت‌های قهرمانی جهان رسیدند.

رکوردهای قبلی نوجوانان آسیا در دسته ۸۱ کیلوگرم با ۱۴۷ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۱۸۱ کیلوگرم در دوضرب و ۳۲۸ کیلوگرم در مجموع در اختیار علیرضا عباسپور دیگر نماینده کشورمان بود، اما صالحی‌پور یک کیلوگرم در یک‌ضرب، ۲ کیلوگرم در دوضرب و ۳ کیلوگرم در مجموع این رکوردها را به نام ارتقا داد.‌

صالحی‌پور همچنین با رسیدن به رکورد مجموع ۳۳۱ کیلوگرم، ۱۸ کیلوگرم به نسب رقابت‌های قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که مرداد ماه در دهلی‌نو برگزار شد، افزایش رکورد داشت که کیلوهای قابل توجهی هستند.

ایرنا

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر