logo
امروز : شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۷
[ شناسه خبر : ۳۳۵۹۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان خبر داد:

بیمه‌پردازی ۸۴۴2 روستایی ابهری به صندوق اجتماعی روستاییان

بیمه‌پردازی-۸۴۴2-روستایی-ابهری-به-صندوق-اجتماعی-روستاییان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان استان زنجان گفت: در شهرستان ابهر در مجموع ۴ هزار و ۳۶۴ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بوده که از این تعداد ۲ هزار ۸۴۴ نفر اعضای فعال هستند.

محمد اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» گفت: مجموعه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سازمان‌های تابعه وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: در شهرستان ابهر در مجموع ۴ هزار و ۳۶۴ نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که از این تعداد ۲ هزار ۸۴۴ نفر اعضای فعال هستند که در حال حاضر بیمه‌پرداز محسوب می‌شوند.

اسماعیلی با بیان اینکه ۲۹۹ نفر مستمری‌بگیر صندوق هستند، گفت: در حال حاضر این افراد حقوق‌بگیر مجموعه در شهرستان ابهر هستند، کل میزان تعهدات که در قالب حقوق ماهیانه به اعضا پرداخت شده تا به امروز ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان گفت: کل میزان وصولی صندوق شهرستان ابهر در ۷ ماهه ابتدای امسال ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که به صورت خطی رشد داشته اما میزان رشد وصولات با توجه به اینکه برداشت محصول انجام شده، درآمد روستاییان افزایش یافته بنابراین وصول ۶ ماهه دوم بسیار بالاتر خواهد بود. 

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان ابهر ۴ کارگزاری فعال در روستاهای عمیدآباد، درسجین، دولت‌آباد و نورین وجود دارد و در حال حاضر مردم می‌توانند خدمات موردنیاز خود را از این کارگزاری‌ها دریافت کنند.

این مسئول اذعان کرد: میانگین ضریب پوشش شهرستان ابهر از میانگین استان قدری پایین‌تر است، میانگین استانی ۲۶.۷ و میانگین شهرستان ابهر ۲۳ است.

اسماعیلی با اشاره به مقایسه تعداد افراد حقوق‌بگیر و افراد عضو صندوق گفت: میانگین نرخ پشتیبانی در شهرستان ابهر روندی مثبت دارد، در شهرستان ابهر نرخ پشتیبانی ۸.۹ و در استان زنجان ۸ ارزیابی شده است.

وی اذعان کرد: مجموعه بیمه روستایی ویژه افراد ساکن در روستا و مناطق شهری زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است، روستاییان بدون هیچ قید و شرطی می‌توانند از مزایای این صندوق‌ها بهره‌مند شوند. اگر حق بیمه‌ای از شخصی دریافت شود دو برابر آن را دولت می‌پردازد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان زنجان تصریح کرد: حق پرداخت بیمه‌ها به صورت سالانه بوده و در صورت درخواست متقاضی امکان تقسیط در بازه‌های ۳ و ۶ ماهه نیز وجود دارد، پایین‌ترین سطوحی که مردم می‌توانند انتخاب کنند ۸۰۰ هزارتومان و بالاترین سطوح برای یک سال ۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان است، متقاضی یکی از سطوح را پرداخت و دو برابر آن را دولت پرداخت می‌کند تا در صندوق ذخیره‌ای سرمایه‌گذاری شود و در ایام بازنشستگی می‌تواند استفاده کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان ابهر پیشنهاد ما این است که عوامل مجموعه وزارت کشور، بخشداری‌ و فرمانداری‌ها حتما از ظرفیت تحت پوشش قرار دادن بانوان استفاده کنند، مطالعات ما نشان می‌دهد در شهرستان ابهر با توجه به اینکه شهر صنعتی است برای رشد شاخص‌های رفاه مردم در صورتی که مراجعه مردم و تبلیغات در حوزه زنان بیشتر شود قطعاً آثار مثبت ویژه‌ای خواهد داشت.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر