logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۹
[ شناسه خبر : ۳۳۴۵۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
معاون استاندار زنجان:

موانع بر سر راه تولید حاشیه سود تولیدکنندگان را کاسته است

موانع-بر-سر-راه-تولید-حاشیه-سود-تولیدکنندگان-را-کاسته-است-
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: مشکلات ناشی از تحریم‌ها و موانع ایجاد شده بر سر راه تولید موجب شده از حاشیه سود تولیدکنندگان کاسته شود.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان؛ حسین محمدی امروز در نشست مدیران کنترل کیفیت استان زنجان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم و اصلی مورد تاکید در سیاست‌گذاری اقتصادی استان افزایش ارتقاء‌ بهره‌وری است، اظهار داشت: معتقدیم هر چقدر میزان بهره‌وری در واحدهای تولیدی استان بهبود پیدا کند، خروجی آن ارتقای کیفیت محصولات تولیدی کالایی و خدماتی خواهد بود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه استقرار چرخه‌ بهره‌وری در یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی اقتصادی استان هست، افزود: بهره‌وری در تحلیل‌های اقتصادی تلفیقی از کارآیی و اثربخشی است اما تعدادی از پروژه‌های اجرا شده در کشور، اثربخشی و کارآیی لازم را نداشته است و این بدان معناست که بهره‌وری لازم در این پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری پایین است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه یکی از مولفه‌های مهم ارتقاء بهره‌وری توسعه منابع انسانی کارآمد و توجه به نظام مدیریت منابع انسانی است، ادامه داد: این موضوع از موارد مورد توجه در سیاست‌های حمایتی استان است.

وی با بیان اینکه واحدهای اقتصادی "دولتی و خصوصی " با مشکلات متفاوتی مواجه هستند، گفت: مشکلات ناشی از تحریم‌ها و موانع ایجاد شده بر سر راه تولید موجب شده از حاشیه سود تولیدکنندگان کاسته شود، بنابراین واحدهای تولیدی موفق هستند که در ارتقای مهارت نیروی انسانی خود، ایجاد یک محیط آرام، حرفه‌ای و سالم و توام با آرامش روانی سرمایه‌گذاری کرده باشند و با توجه ویژه به این منبع تاثیرگذار از کاهش انگیزه نیروی کار که تاثیر مستقیمی دربهره وری دارد ممانعت به عمل آورد.

معاون استاندار زنجان اضافه کرد: ما به همه واحدهای اقتصادی استان ابلاغ کرده‌ایم که درصورت ارائه برنامه ارتقای بهره‌وری، از حمایت‌های استانی بهره‌مند خواهند شد و یکی از مولفه‌های عملیاتی آن توجه به نیروی انسانی فعال در آن واحد خواهد بود.

محمدی افزود: موضوع کیفیت صرفا منحصر به تولید و واحدهای اقتصادی نیست بلکه این مهم در تمامی بخش‌های زندگی شهروندان نمود می‌یابد.

وی با بیان اینکه گفته می‌شود نگاه به مدیران کنترل کیفیت باید تغییر کند، ادامه داد: در این راستا طرحی با عنوان اصلاح روند پرداخت دستمزدها که توسط انجمن کیفیت استان تهیه خواهد شد مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و وظیفه ما این است که مشکلات صنفی این گروه را به حداقل ممکن برسانیم.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر