logo
امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰:۳۹
[ شناسه خبر : ۳۳۳۰۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان:

واحدهای صنعتی زنجان از آب پایدار برخوردار می‌شوند

واحدهای-صنعتی-زنجان-از-آب-پایدار-برخوردار-می‌شوند-
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با اشاره به آغاز عملیات فاز نخست احداث خط انتقال پساب حاصل از تصفیه فاضلاب شهر زنجان به شهرک‌های صنعتی نوآوران، شهید شهریاری و اشراق گفت: با تکمیل این طرح واحد‌های صنعتی زنجان از آب پایدار و مطمئن برخوردار می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان؛ علیرضا جزء‌قاسمی اظهار کرد: برای اجرای این طرح 7500 میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان اختصاص یافته است که به مرور و در قالب هزینه انشعاب از واحدهای صنعتی اخذ خواهد شد.

بیشتر بخوانید

وی افزود: این طرح به طول 60 کیلومتر اجرا می‌شود که فاز نخست آن 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بیان کرد: این شرکت از پساب تصفیه شده فاضلاب در تصفیه‌خانه زنجان، 40 لیتر در ثانیه به شهرک صنعتی نوآوران، 40 لیتر در ثانیه به شهرک صنعتی اشراق و 120 لیتر در ثانیه نیز به شهرک صنعتی شهید شهریاری تخصیص می‌یابد.

جزء‌قاسمی یادآور شد: با اجرای این طرح، سالانه بیش از 6 میلیون‌متر مکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی زنجان صرفه‌جویی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 45 تا 50 هزار متر مکعب پساب در شبانه روز آماده تحویل به واحدهای صنعتی استان بوده که این میزان در افق طرح، به 75 هزار متر مکعب در شبانه‌روز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان گفت: هم اکنون جمع‌آوری و تصفیه بهداشتی فاضلاب به عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی در شهرهای زنجان، ابهر، دندی، ماهنشان و زرین آباد انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: صنعت تصفیه فاضلاب به عنوان یک صنعت پیشرفته با اتّکا به دانش بومی متخصصین داخلی در استان زنجان فعال بوده و به تدریج به تمامی مناطق استان گسترش خواهد یافت.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر