logo
امروز : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۸
[ شناسه خبر : ۳۳۱۵۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 4 دقیقه ]
رئیس شورای اسلامی شهر ابهر خبر داد:

آسفالت‌ریزی ۳۵ هزار تنی شهرداری در معابر عمومی ابهر

آسفالت‌ریزی-۳۵-هزار-تنی-شهرداری-در-معابر-عمومی-ابهر-
رئیس شورای اسلامی شهر ابهر گفت: سال‌جاری ۳۵ هزار تن آسفالت‌ریزی در سطح شهر انجام شده است و از این میزان یک هزار ۲۰۰ تن آسفالت به همت شورا جذب شده است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا»سعید بهاوری در نشست هم‌اندیشی و خبری ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر ابهر که با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و مطبوعات در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر ابهر برگزار شد، با عرض تبریک پیروزی‌های جبهه مقاومت در فلسطین بر علیه رژیم غاصب صهیونیستی و همچنین محکوم کردن بمباران بیمارستان غزه، گفت: حملاتی که به این بیمارستان انجام شد بسیار وحشیانه بود که قطعاً با جواب قاطع جبهه مقاومت همراه خواهد شد.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به بازگشت مجدد دکتر عباس‌نیا به سمت شهرداری ابهر که حواشی نیز به دنبال داشت گفت: آقای عباس‌نیا با حکم دیوان عدالت اداری به کار خود بازگشته و هفته گذشته توسط معاون سیاسی فرماندار اجرای حکم صورت گرفت و این جلسه عنوان تودیع و معارفه نداشت.

بهاوری با قدردانی از زحمات حیدری در طول تصدی پست شهرداری ابهر افزود: در مدت ۷ ماهه‌ای که ایشان شهردار ابهر بودند زحمات زیادی کشیدند که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر ابهر با اشاره به پروژه‌های سطح شهر ابهر، گفت: بودجه‌ای که سال گذشته مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت مبلغ ۵۵۷ میلیارد تومان بود که از این بودجه ۲۸ درصد به بحث مسائل جاری و ۷۲ درصد نیز برای پروژه‌ها و مسائل عمرانی اختصاص پیدا کرد که به صورت کاملاً متعادل در سطح شهر انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌ها بر حسب کمبودهایی که در سطح شهر وجود دارد تعریف می‌شود گفت: با همت اعضای شورا و شهرداری در حال حاضر خوشبختانه ابهر به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

این مسئول با یادآوری اینکه از تیر ماه سال گذشته بحث ترافیکی سطح شهر مورد مطالعه قرار گرفت، گفت: یکی از شرکت‌های طراز اول کشور بعد از برنده شدن در مناقصه ترافیک ابهر را مورد مطالعه قرار داد که بر حسب این مطالعات در ۱۸ نقطه شهر قرار است که اصلاح ترافیکی انجام شود که برخی از آنها در حال انجام است که از مهمترین آنها می‌توان به اصلاح میادین و اصلاح نقاط حادثه‌خیز اشاره کرد.

بهاوری با اشاره به احداث میدان‌گاه‌های متعدد در سطح شهر، تصریح کرد: حدود چهار میدان‌گاه در سطح شهر برای برگزاری جشنواره‌های ملی و مذهبی مختلف در دست اجراست.

رئیس شورای اسلامی شهر ابهر با اشاره به بحث بازآفرینی شهری، افزود: از بهمن ماه سال گذشته این کار شروع شده است که به زودی بسته‌های تشویقی برای مردم در این زمینه اعلام خواهد شد تا شاهد تحول و پویایی در محله‌های کم‌برخوردار و بافت‌های قدیمی شهر باشیم.

بهاوری با اشاره به این مطلب که در بحث ورودی شهر کارهای بزرگ صورت خواهد گرفت افزود: از جمله مهم‌ترین اقداماتی که در ورودی شهر صورت خواهد گرفت فضای سبز، استقرار آتش‌نشانی، هلال‌احمر، ساخت سرویس بهداشتی، افزایش روشنایی و نصب سردرب است که این سردرب برگرفته از قلعه تپه ابهر خواهد بود.

وی با اشاره به موضوع راه‌اندازی شهرک‌های جدید در ابهر گفت: مسائل مربوط به حدود ۳ هزار قطعه زمین که بلاتکلیف مانده بودند با همت شورا و شهرداری تا حدودی مرتفع شده و این زمین‌ها آماده صدور پروانه می‌شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر ابهر با توضیح اینکه در بحث بازگشایی‌ها محله‌ها زیاد نتوانستیم خوب عمل کنیم، گفت: دلیل این امر نیز کم‌کاری شورا نیست بلکه مردم در این زمینه همکاری لازم را نداشتند.

بهاوری افزود: در بحث بازگشایی خیابان قلعه تپه این نوید را می‌دهیم که به مراحل پایانی رسیدیم و بعد از ابلاغ نسبت به بازگشایی انتهای قلعه‌تپه اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بحث ممیزی شهر نیز به صورت کاملاً فنی، دقیق و علمی در حال انجام است، گفت: در این طرح املاک به وسیله پهبادی اندازه‌گیری می‌شود تا مشکلی برای مردم پیش نیاید.

این مسئول با بیان اینکه امسال ۳۵ هزار تن آسفالت‌ریزی در سطح شهر انجام شده است توضیح داد: از این مقدار یک هزار ۲۰۰ تن به همت شورا جذب شده است.

وی افزود: آبیاری سطح شهر نیز به صورت کاملاً مکانیزه خواهد شد و در این زمینه به فضای سبز شهرداری اخطارهای لازم برای جمع‌آوری تانکرها داده شده است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر