ساعت :  ۰۴:۵۹ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ شناسه خبر : ۳۲۸۸

شهرستان ماهنشان دارای ظرفیت‌های خوب کشاورزی در بخش‌های مختلف است و بخش باغی یکی از بخش‌های مهم کشاورزی این شهرستان محسوب می‌شود به گونه‌ای که تولیدات باغی شهرستان بیش از ۲۳ هزار تن است.

به گزارش موج رسا;به نقل از شمیم ماهنشان، با توجه به شرایط  اقلیمی مناسب شهرستان ماهنشان  برای پرورش گلابی و قیمت نسبتا مناسب فروش این محصول در بین محصولات باغی، پتانسیل و مزایای نسبی بالایی را در زمینه توسعه باغات گلابی شهرستان  در سالهای اخیر ایجادکرده است.

گلابی محصول با ارزش بوده و ارزش ریالی خوبی هم برای کشاورزان دارد.

ارقام غالب موجود این محصول در منطقه  بیروتی، درگزی، دوشیز، اسپادونا و شاه میوه  است. باغداران منطقه از  اوایل مرداد تا اواسط مهر ماه گلابی موجود در باغات  را برداشت می کنند.

لازم به ذکر است خاک مرغوب ماهنشان مستعد برای انواع کاشت درختان  میوه ها بوده و نسبت به انواع میوه های بازار، میوه های درختان شهرستان ماهنشان به دلیل وجود املاح معدنی فراوان شیرین و طعم خاصی دارد.

گفتنی است: تا بحال برنامه خاصی برای کاشت درخت این نوع میوه در ماهنشان نشده و میزان برداشت را کارشناسان جهادی کشاورزی اعلام کردند آنچنان برداشت نیست تا در آمار گنجانده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
8 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات