logo
امروز : شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۰
[ شناسه خبر : ۳۲۷۵۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خبر داد:

پرداخت 4544 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران زنجانی

پرداخت-4544-میلیارد-تومان-از-مطالبات-گندمکاران-زنجانی
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: 4544 میلیارد تومان از بهای خرید تضمینی گندم کشاورزان استان زنجان پرداخت شد.

ولی‌اله زمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» اظهار داشت: 4544 میلیارد تومان از بهای خرید تضمینی گندم کشاورزانی که گندم خود را تا 7 شهریور ماه سال 1402 گندم خود را تحویل سیلوهای ملکی و خصوصی داده بودند، پرداخت شده است. 

بیشتر بخوانید

وی در تشریح جزئیات این خرید تضمینی، گفت: تاکنون 4544 میلیارد تومان به عنوان بخش اعظمی از بهای خرید تضمینی از طریق بانک عامل(کشاورزی) به گندمکاران پرداخت شده است.

 زمانی با اشاره به اینکه مطالبات پرداخت شده حدود 73 درصد از مطالبات گندمکاران است، عنوان کرد: مبلغ 1790 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران در روزهای آتی به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وی گفت: 433 هزار تن گندم کشاورزان که در سال زراعی 1402 برداشت کرده‌اند از طریق 41 مرکز فعال ملکی و خصوصی در استان خریداری شده است.

زمانی اظهار کرد: 66 هزار و 847 محموله گندم از 26 هزار و 797 گندمکار خریداری و در سلیوهای ملکی و بخش خصوصی، جهت برنامه‌ریزی در تامین آرد و نان شهروندان ذخیره شده است.

 وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سالجاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم 15 هزارتومان تعیین شده است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر