logo
امروز : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۹:۲۶
[ شناسه خبر : ۳۲۶۲۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
فرماندار ابهر:

مشکل آب شرب روستای چشمه بار ابهر برطرف می‌شود

مشکل-آب-شرب-روستای-چشمه-بار-ابهر-برطرف-می‌شود
فرماندار ابهر با اشاره به اینکه رفع مشکلات آب روستاها در ابهر در اولویت قرار دارد گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط آب و فاضلاب استان و فرمانداری جشن پروژه آب‌رسانی روستای چشمه‌بار هفته آینده برگزار خواهد شد.

احمد ذوالقدر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» گفت: برخی از مشکلاتی که در شهر و روستاها وجود دارد امروز ایجاد نشده بلکه معضلاتی است که مردم چندین سال است با آنها درگیر بودند، خوشبختانه این مشکلات با پیگیری‌های فرمانداری و دستگاه‌های مربوطه در حال حل شدن هستند.

بیشتر بخوانید

وی افزود: روستای چشمه‌بار از جمله روستاهای دارای مشکل جدی در زمینه آب است و به این علت که از روستاهای تحت پوشش اداره آب و فاضلاب نیست برای آن بودجه‌ای تعریف نمی‌شود اما به صورت جهادی و خارج از پروژه در این حوزه ورود شد.

ذوالقدر تصریح کرد: مبلغ خودیاری اهالی روستا یک میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال و مبلغ هزینه شده امور آب ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مبلغ هزینه ‌شده توسط گروه جهادی شهید شهریاری بخشداری درقالب کارکرد ماشین آلات دهیاری و خیرین یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال بوده است.

فرماندار ابهر گفت: در صورت واگذاری پروژه به پیمانکار با احتساب سود پیمانکار و حق‌العمل و غیره مطابق فهرست بها و یا اسناد مناقصه‌ای هزینه تمام شده چنین پروژه‌ای بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال می‌شد که با اجرای مستقیم پروژه توسط قرارگاه جهادی بخشداری، همیاری اهالی محترم روستا، اداره آبفا مبلغ قابل توجهی صرفه‌جویی شده است.

وی با بیان اینکه در ادامه کار در روستای چشمه‌بار به علت عدم بودجه جهت خرید پمپ و کابل به مشکل برخورد که با جابجایی بودجه در کمیته برنامه‌ریزی اعتبار تأمين شد و به سازمان آب و فاضلاب استان ابلاغ شد، گفت: قرار بود برای شهریور سال بعد این کار انجام شود ولی با پیگیری‌های انجام شده توسط سازمان آب و فاضلاب استان با تأمین پمپ به صورت امانی، انشاالله هفته آینده جشن افتتاح پروژه آب‌رسانی در روستای چشمه بار برگزار خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: در کنار جلسات کلی شهرستان جلساتی نیز برای حل مشکلات موردی مردم در فرمانداری برگزار می‌شود که هدف از تمامی این‌جلسات گره‌گشایی از کار مردم است.

 

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر