logo
امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۲۷
[ شناسه خبر : ۳۲۵۳۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود در گفتگو با موج‌رسا:

۵۰ هزار هکتار از اراضی ایجرود زیر کشت گندم می‌رود

۵۰-هزار-هکتار-از-اراضی-ایجرود-زیر-کشت-گندم-می‌رود-
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود با بیان اینکه بیش از 98 درصد گندم شهرستان بصورت دیم کشت می‌شود، از اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای این شهرستان خبر داد.

مهدی مردی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» با اشاره به اینکه محصولات اصلی شهرستان ایجرود گندم و جو است، اظهار داشت: بیش از 98 درصد گندم شهرستان بصورت دیم کشت می‌شود.

بیشتر بخوانید

وی سطح زیر کشت گندم شهرستان را حدود ۴۵ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: امسال با اقدامات انجام شده تولید گندم شهرستان به حدود ۶۵ هزار تن رسید.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود افزایش نزولات آسمانی، کمک کارشناسان پهنه و نظام مهندسی در طرح جهش تولید در دیمزارها و توصیه‌های فنی و همت و تلاش کشاورزان را از عوامل تاثیرگذار در افزایش تولید گندم عنوان کرد و گفت: امسال تولید گندم در شهرستان ایجرود افزایش سه برابری نسبت به سال گذشته داشته است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰ هزار هکتار از اراضی دیم شهرستان در سال آینده زراعی زیر کشت محصول گندم دیم برود.

وی به کشت حدود ۲ هزار هکتاری محصول جو در اراضی شهرستان اشاره کرد و افزود: تولید این محصول نیز حدود ۲ هزار و ۱۸۸ تن بوده است.

وی به تولید علوفه دام در شهرستان اشاره و بیان کرد: عمده علوفه تولیدی شهرستان یونجه این که حدود ۱۶ هزار و ۸۵۰ تن میزان تولید بوده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ایجرود به ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی شهرستان اشاره کرد که به محصولات باغی اختصاص پیدا کرده است که عمده آنها شامل انگور و سیب و گردو است.

وی به اقدامات اساسی در مبارزه با آفات اصلی گندم مثل سن گندم و همچنین مبارزه با علف‌های هرز گفت: امسال به لحاظ کیفیت بهترین و پاکترین محصول گندم را تحویل سیلو‌ها شد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر