logo
امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۹
[ شناسه خبر : ۳۲۴۱۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

دشمن با جنگ ترکیبی قصد تصرف ذهن جوانان را دارد

دشمن-با-جنگ-ترکیبی-قصد-تصرف-ذهن-جوانان-را-دارد
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه جنگ ذاتا چیز خوبی نیست جنگ عوارض، نابسامانی، ویرانی و  هم‌پاشیدگی خانواده را به دنبال دارد گفت: امروز دشمن با جنگ ترکیبی قصد تصرف ذهن جوانان را دارد.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» حجت الاسلام علی خاتمی امروز پنج شنبه ۳۰ شهریورماه به مناسبت هفته دفاع مقدس در جمع نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن در زمان جنگ برنامه‌های ویژه برای کشور داشت که با تدابیر و رهنمودهای به جا حضرت امام و جوانان رشید ایران ناکام و ناامید شد گفت: در زمان جنگ دشمن با خیال فتح کشور طی چند روز، پیش آمده و مطمئن بود که پیروز خواهد شد چون چند کشور دست به دست هم داده بودند تا در مقابل انقلاب اسلامی بایستند ولی از رهنمودها امام راحل، اعتقادات و ایمان مردم غافل بودند.  

بیشتر بخوانید

وی افزود: فلسفه جنگ برای شرارت، قلدری توسعه قدرت بین کشورها است و در اسلام سه نوع جهاد داریم جهاد مشروطه، جهاد ابتدایی و جهاد دفاعی که جهاد دفاع یک امر فطری است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان عنوان کرد: کشور ایران جغرافیای کوچک نیست و در گذشته بر اثر بی‌تدبیری سلاطین، کشور ایران به بخش‌های مختلفی تقسیم و تجزیه شد.   

حجت‌الاسلام خاتمی ابراز کرد: در ۳۱ شهریور سال ۵۹ پایگاه هوایی کشورمان توسط عراقی‌ها بمباران شد کشورهای استکبار در دوران جنگ قصد تجزیه ایران را داشتند که با پیروزی کشور ایران در جنگ هشت سال دفاع مقدس به خیال خام منجر شد. 

وی تصریح کرد: بزرگترین نگرش امام در زمان جنگ تشکیل سازمان بسیج مستصعفین بود که از همه اقشار در این عرصه حضور داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: وظایف پیشکسوتان در جامعه آنچه که در جنگ اتفاق افتاده است را به نسل‌های جدید انقلاب بگویند امروز دشمن با جنگ ترکیبی قصد تصرف ذهن جوانان را دارند و این خطر است.  

حجت‌الاسلام خاتمی عنوان کرد: از جمله مهمترین عوامل جنگ استقامت در برابر استکبار بود و عقب نشینی در جنگ به معنای خفت است.

وی تاکید کرد: از استان زنجان در هشت سال دفاع مقدس سه هزارو ۳۵۳ شهید تقویم انقلاب شد آن موقع، جمعیت استان ۶۰۰ هزار نفر بود که تقدیم این تعداد شهید برای استان یک هنر است و نسل جوان باید از انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس چه گذشت مطلع باشند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ابراز کرد: در زمان جنگ کشورهای دیگر دست به دست استکبار داده بودند ولی اکنون به فرموده مقام معظم رهبری به قله پیروزی نزدیک هستیم و پایگاه عین‌الاسد پایتخت استکبار بود که توسط کشور ایران موشک باران شد.

حجت‌الاسلام خاتمی گفت: امروز برای شناخت شهدا و انقلاب باید برای کودکان وصیت نامه شهدا هدیه داد تا بزرگ‌مردان تاریخ شناخته شوند. 

وی ابراز کرد: جوانان و نوجوانان امروز حقایق را درباره انقلاب نمی‌دانند حقایق جنگ و شهدا برای نسل‌های انقلابی گفته و معرفی شود. 

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ابراز کرد: امروز با آرمان‌های و اندیشه ولی امر مسلمین عهد می‌بندیم که در راه انفلاب و پاسداری از خون شهدا ثابت قدم باشیم.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر