logo
امروز : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱:۵۹
[ شناسه خبر : ۳۲۳۱۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
امام جمعه خرمدره:

دشمن در صدد مخالف‌نمایی سیستان و بلوچستان علیه نظام جمهوری اسلامی است

دشمن-در-صدد-مخالف‌نمایی-سیستان-و-بلوچستان-علیه-نظام-جمهوری-اسلامی-است
امام جمعه خرمدره گفت: نتیجه دیدار مردم سیستان و بلوچستان با رهبری، اصلاح نوع نگاه به این استان است که دشمن در صدد مخالف‌نمایی این استان علیه نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» حجت‌الاسلام حسینعلی زاهدی‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به دیدار مردم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در فرازی بیانات روز دوشنبه ۲۰ شهریور به نکته مهمی اشاره فرمودند «معلومات اطلاعاتی ما نشان می‌دهد دولت آمریکا مجموعه‌ای برای بحران‌سازی در کشورها از جمله ایران ایجاد کرده که مأموریت آن یافتن و تحریک نقاطی است که به نظر آنها می‌تواند باعث بحران شود. از نظر آنها، تفاوت‌ها و اختلاف‌های قومی و مذهبی و مسأله جنسیت و زن جزء نقاط بحران‌ساز در ایران است که می‌خواهند با تحریک آنها به کشور عزیز ما ضربه وارد کنند اما شتر در خواب بیند پنبه دانه!».

بیشتر بخوانید

وی افزود: نتیجه دیدار، اصلاح نوع نگاه به سیستان و بلوچستان است که دشمن در صدد مخالف‌نمایی این استان علیه نظام جمهوری اسلامی است. 

امام جمعه خرمدره با اشاره به تحلیل رهبر معظم انقلاب درباره گروه بحران آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا کشوری با حاکمیت بحران‌زی است و بر همین اساس از هیچ جنایتی علیه بشریت ابا نکرده است. 

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی،‌ روز به روز قدرت بحران آفرینی آمریکا را تضعیف کرده است. همچنانکه رهبر عزیزمان فرمودند که از جمله در ده ساله اخیر نتوانسته‌اند هیچ حکومتی را ساقط کنند و یا برای کشوری حکومت و حاکم تعیین کنند. 

امام جمعه خرمدره با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا علیه ایران و ملت ایران چندین سال قبل از انقلاب، آغاز شده و بر اساس ضرباتی که از مردم ایران متحمل شده، دشمنی‌اش را بیشتر کرده است، تصریح کرد: امروز به جنگ ترکیبی تبدیل شده و دشمن همه عده و عده خود را به کار گرفته است. مانند حمایت از اغتشاش و ناامنی، هدف نهایی آمریکا نه از بین بردن نظام اسلامی که بلکه چند پارچه ایران یکپارچه بر اساس قومیت‌های مختلف است. که نتیجه‌ای جز جنگ داخلی و خون‌ریزی‌های شدید و شکستن عظمت ایران اسلامی ندارد. و طرح تجزیه نیز بعد از جنگ جهانی دوم توسط «جیمز بیرنز» وزیر خارجه وقت آمریکا مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: روش جدید بحران‌سازی نیز بلوک‌سازی علیه ایران با محوریت رژیم صهیونیستی است که بروز آن امروز در قضایای مربوط به کشور همسایه آذربایجان و تلاش در تغییر ژئوپلتیک منطقه قفاز علیه ایران است. 

حجت‌الاسلام زاهدی‌پور گفت: ایجاد گذرگاه زنگزور به معنای تغییر ژئوپلتیک منطقه قفقاز بوده و تهدید علیه منافع ایران است و ما اجازه تغییر ژئوپلتیک منطقه را نخواهیم داد. 

وی در ادامه با اشاره به شکوه پیاده‌روی اربعین گفت: پیاده‌روی اربعین نمودی از بعد جهانی قیام امام حسین (ع)‌ است که به برکت محور مقاومت، روز به روز اوج می‌گیرد. 

وی با تشکر از مردم ایران و عراق به ویژه مردم عراق مهمان که داشته‌های خود را به پای امام حسین (ع) و زائرانش ریختند و اوج مهمان‌نوازی و مهرورزی حسینی (ع) را نشان دادند، گفت: نیروی انتظامی که دو ماه تمام و به ویژه در اربعین در خدمت امام حسین (ع) و زائران و عاشقان سید الشهدا (ع) بودند و امام حسین (ع) این خدمات خالصانه را مد نظر قرار خواهد داد. 

امام جمعه خرمدره با تسلیت حوادث رخ داده سیل در مراکش و لیبی، گفت: مردم و مسئولان ایران خود را شریک غم مردم لیبی و مراکش می‌دانند و تجربه گذشته نشان داده که مردم عزیزمان، از هر حرکت انسانی که رنج و آلام آن‌ها را کاهش دهد، دریغ نخواهند کرد. 

وی با اشاره به روز بزرگداشت استاد سیدمحمدحسین شهریار گفت: بصیرت شهریار و دفاع او از آرمان‌های انقلاب اسلامی و مقاومت او در برابر بدخواهان،‌ شهریار را در تاریخ شعر ایران ماندگار کرده است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر