logo
امروز : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۳:۴۵
[ شناسه خبر : ۳۲۱۹۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
امام جمعه شهرستان سلطانیه:

ممنوعیت حجاب در فرانسه بیانگر دورویی مدعیان حقوق زن است

ممنوعیت-حجاب-در-فرانسه-بیانگر-دورویی-مدعیان-حقوق-زن-است
امام جمعه شهرستان سلطانیه گفت: ممنوعیت حجاب در فرانسه بیانگر دورویی مدعیان حقوق بشر و حقوق زن است و نشانگر این است که در غرب نیز، بی‌حجابی اجباری است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» حجت الاسلام عمران حسینی‌نسب در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سلطانیه با توصیه به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت با اشاره به بحث خانواده و موضوع حقوق زوجین اظهار داشت: با اجرای صیغه عقد، حقوقی بین زن و شوهر ایجاد می‌شود و این حقوق برای اتصال و تحکیم بنیاد خانواده است، بنابراین شناخت همدیگر و آشنایی با تفکر، اخلاق، خواسته‌ها و تمایلات اولین وظایف و حقوق زوجین است. 

بیشتر بخوانید

وی در ادامه با اشاره به جنگ شناختی دشمنان و بزرگ نمایی ناواقعیت‌ها از جمله مساله حجاب گفت: حجاب یک میثاق دینی، فرهنگی و تاریخی است و از لحاظ اعتقادی نیز، اکثریت مردم به حجاب بعنوان حکم اسلامی معتقدند و از لحاظ اخلاقی نیز اکثریت جامعه معتقدند که حجاب باعث افزایش عفت و موجب تحکیم خانواده می‌شود. 

امام جمعه سلطانیه با اشاره به ممنوعیت پوشش اسلامی در مدارس فرانسه و با بیان اینکه دولت فریبکار فرانسه که از مواجهه ایران با پدیده بی‌حجابی انتقاد کرده و آن را ضد حقوق زنان می‌داند گفت: همین کشور در اغتشاشات سال گذشته، تمام‌ قامت از اغتشاشگران هنجار شکن حمایت کرد، اکنون وزارت آموزش و پرورش فرانسه در یک اقدام ضد حقوق بشری، پوشش اسلامی را در مدارس این کشور ممنوع کرده است.

وی افزود: ممنوعیت حجاب در فرانسه بیانگر دورویی مدعیان حقوق بشر و حقوق زن است و نشانگر این است که در غرب نیز، بی‌حجابی اجباری است.  

حجت‌الاسلام حسینی‌نسب با اشاره به حماسه بزرگ اربعین و با بیان اینکه طبق اعلام حرم حضرت عباس علیه السلام، راهپیمایی بی نظیر اربعین با حضور بیش از ۲۲ میلیون نفر از زائران مسلمانان و آزادی‌خواهان که ۴ میلیون نفر آنان زائران ایرانی بودند، ادامه داد: این راهپیمایی در کشاکش جنگ بی‌امان ترکیبی دشمنان، یک حماسه بزرگ و دشمن شکن بود و البته به تبعیت از حماسه اربعین، کاروان دستجات عزاداری و پیاده روی‌ها در قالب جاماندگان نیز در شهرهای ایران انجام شد و نشان داد امام حسین علیه السلام زنده است و عشق و ارادت و محبت مردم سال به سال پرشورتر شده و خواهد شد.

وی با قدردانی از دولت و ملت عراق و مردم، موکبداران، اصناف و کسبه، هیئت‌ها و گروه‌های جهادی و نیروی‌های نظامی و انتظامی و برنامه‌ریزی و راهبری نظام اسلامی، گفت: پیاده‌روی اربعین قدرت نرم مسلمانان در تقویت اسلام ناب و تقویت ظلم ستیزی است. 

خطیب جمعه سلطانیه با گرامیداشت سالروز قیام ۱۷ شهریور، جمعه خونین ۱۷ شهریور سال ۵۷ را یکی از روزهای خونبار و فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی دانست که مردم علیه رژیم پهلوی قیام کردند و رژیم پهلوی هزاران نفر را به شهادت رساند، افزود: استقلال، آزادی و حکومت اسلامی ثمره فداکاری ها و مقاومت ملت ایران است و مقاومت راهی برای فتح قله‌هاست. 

حجت‌الاسلام حسینی نسب با تسلیت ایام ارتحال پیامبر اکرم (ص) و حضرت امام حسن مجتبی (ع) و با بیان اینکه مسأله جانشینی از نگرانی‌های پیامبر اکرم (ص) و استقرار نظام امامت آخرین مأموریت پیامبر بود و حتی در این باره در بستر بیماری خواست وصیت نامه‌ای بنویسد اما بخاطر کارشکنی ها نانوشته ماند و بعد از پیامبر، جانشین پیامبر خانه نشین شد، گفت: امام حسن مجتبی (ع) آماج جنگ ترکیبی دشمنان بود و غربت امام حسن (ع) در امتداد غربت و مظلومیت حضرت علی (ع) است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر