logo
امروز : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲
[ شناسه خبر : ۳۲۱۹۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 5 دقیقه ]
امام جمعه ماهنشان مطرح کرد:

لزوم قطع همکاری با معلمان بی‌‌اعتقاد به مبانی نظام و انقلاب

لزوم-قطع-همکاری-با-معلمان-بی‌‌اعتقاد-به-مبانی-نظام-و-انقلاب
امام جمعه ماهنشان گفت: در نظام آموزشی با معلمانی که به ولایت و انقلاب اسلامی خیانت می‌کند و مشکل اعتقادی دارد باید قطع همکاری شود.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» حجت‌الاسلام محمدرضا علی‌اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان ماهنشان اظهار داشت: اگرچه دولت سیزدهم توسط مقام معظم رهبری مفتخر به نشان افتخار تمجید شدند و این تمجید بخاطر ویژگی‌های برجسته‌ای از آرمان‌ خواهی، ارزش مداری، روحیه انقلابی، جهادی، تلاش موفق در عرصه‌های مختلف بود اما نقدهایی به دولت وارد می‌باشد. توجه به معیشت و سفره مردم و برنامه‌ریزی خاص در این عرصه زیرا اگر سفره مردم و معیشت ایشان سخت باشد تلاش‌های درست و بلند مدت دولت مورد غفلت واقع شده و مردم شیرینی خدمات دولت را احساس نخواهند کرد و ذائقه ایشان تلخ خواهد ماند.

بیشتر بخوانید

وی خطاب به دولت انقلابی افزود: دولت مردمی و انقلابی که توانایی انجام کارهای خیلی بزرگ را دارید، چرا تورم وگرانی را چاره نمی‌کنید و این گونه افسارگسیخته می‌باشد آیا خبر ندارید ، اگر خبر دارید چاره‌ای کنید برنامه‌ریزی نمایید تا این مشکل حل شود.

امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه در کشاکش جنگ بی‌امان ترکیبی دشمن و عملیات بی‌سابقه روانی و استکبار رسانه‌ای در داخل و خارج؛ هم عاشورای امسال و هم اربعین امسال یک رویداد دشمن شکن و حماسه بزرگ بود گفت: علاوه بر حضور میلیون‌ها ایرانی در راهپیمایی اربعین راهپیمایی میلیون‌ها عاشق در قالب کاروان‌های موسوم به جاماندگان هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری تکرار یک عاشورای دیگر بود.

وی عنوان کرد: سهم اول و اصلی قداست خون پاک و مظلومیت سالار شهیدان و وعده الهی بوده پس از آن نقش مردم و جوانان از همه اقشار و اصناف و اقوام و مذاهب، هیئت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی که اربعین را مردمی‌ترین راهپیمایی تاریخ کرده است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری خاطر‌نشان کرد: علی‌رغم همه تبلیغات مسموم دشمن و برخی عوامل داخلی بار اصلی اقامه عزای حسینی و بزرگداشت اربعین حسینی بر عهده مردم است. نقش بعدی به برنامه‌ریزی خوب دولت سیزدهم طراحی وبرنامه‌ریزی‌های دولت دستگاه‌های تابعه و دیگر نهادهای حاکمیتی خصوصاً فراجا، سپاه، دستگاه‌های امنیتی، صدا و سیما، مسئولان استانی و شهرستانی و نقش بعدی همراهی و میزبانی خوب و عالی مردم و حکومت عراق که واقعاً سنگ تمام گذاشتند و ما از همه عوامل تشکر می‌نماییم.

وی با بیان اینکه موج رسانه‌ای که در مورد قطع همکاری با بعضی اساتید دانشگاه به راه افتاده و سعی دارند این موضوع را سیاسی و امنیتی جلوه داده شود گفت: اما واقعیت ندارد. بلکه موضوع عدم احراز شرایط اخلاقی برای ادامه همکاری مطرح است. بحث قطع همکاری با برخی از اساتید همواره بوده و هست و موضوع چندان جدیدی هم نیست کسی که به ولایت و انقلاب اسلامی خیانت می‌کند و مشکل اعتقادی دارد باید قطع همکاری شود ، قطع همکاری با چند استاد نمای وطن فروش و ضد انقلاب مسئله مهمی نیست همین رویه باید در آموزش و پرورش نیز اجرا شود. معلمان بی‌‌اعتقاد به مبانی نظام و انقلاب و رهبری و مسائل دینی باید قطع همکاری شوند در نظام آموزشی ما جایگاهی ندارند.

امام جمعه ماهنشان با اشاره به اینکه وزیر خارجه لیبی بدون اجازه حکومت لیبی در ایتالیا با وزیر خارجه اسرائیل ملاقات می‌کند گفت: سپس خبر این ملاقات مخفی توسط اسرائیل منتشر شد به محض انتشار تمام شهرهای لیبی به عنوان اعتراض به تظاهرات یکپارچه تبدیل میشود معترضین ساختمان وزارت خارجه لیبی را اشغال می‌کنند در این ماجرا دو افتضاح بزرگ به اسرائیل درست شد اول وزیر خارجه لیبی از ترس دولت و ملت به ترکیه فرار می‌کند و دومین افتضاح دستور نتانیاهو که هیچکس حق ندارد خبر ملاقات‌ها را در دنیا منتشر کند این ماجرا نشان می‌دهد نفرت از اسرائیل در کشورهای اسلامی در اوج است اگر دولت‌ها هم با این رژیم منحوس همکاری کنند قلب ملت‌ها با جریان مقاومت است.

وی با اشاره به اینکه امروز جمعه سالروز قیام ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ قیامی که سرنوشت رژیم شاه و انقلاب را یکسره کرد ادامه داد: در آن روز با دستور مستقیم شاه ملعون؛ ماموران شاهنشاهی مردم تهران را به رگبار بستند و صدها نفر را به خاک و خون کشیدند و برای تحویل هر جنازه به اعضای هر گلوله ۵۰۰ تومان معادل ۱ ماه حقوق یک کارگر پول گرفتند بسیاری از جنازه‌ها را معدوم و مفقود کرده‌اند تا تعداد دقیق شهدا معلوم نشود ملت ما باید حافظه تاریخی خود را حفظ کند جوانان و نوجوانان باید این تاریخ‌ها و خباثت‌های رژیم خونریز پهلوی را بخوانند و بدانند که چه جنایت‌هایی انجام داده‌اند و اجازه ندهند دشمنان و بدخواهان جای جلاد و شهید را عوض کنند.

وی روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲۷ صفر روز که وقف را گرامی داشت و گفت: پیامبر عظیم الشأن اسلام خود بنیانگذار وقف هستند فرهنگ وقف از سیره مستمره ائمه اطهار علیهم السلام است و به تبع ایشان علما بوده است، فرهنگ وقف میتواند اثر به سزایی در تعالی اجتماعی فرهنگی اقتصادی جامعه اسلامی داشته باشد و بسیاری از مشکلات را حل و فصل نماید.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری گفت: از مدیر کل اوقاف میخواهیم تا نمایندگی اوقاف در شهرستان را به اداره ارتقا داده و کارمندان آن را افزایش دهند و یک ساختمان در شأن اماده نماید موقوفات موجود در شهرستان را احصا و محافظت نموده و برای مردم شفاف‌سازی نمایند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر