logo
امروز : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۲
[ شناسه خبر : ۳۲۰۴۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
هشدار رئیس کل دادگستری استان زنجان:

دستگاه‌هایی که در حوزه مسئولیتی خود به حقوق عامه بی‌توجهی کنند مورد برخورد جدی قرار می‌گیرند

دستگاه‌هایی-که-در-حوزه-مسئولیتی-خود-به-حقوق-عامه-بی‌توجهی-کنند-مورد-برخورد-جدی-قرار-می‌گیرند
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: اهتمام بیش از پیش مدیران به صیانت از حقوق عامه، در حوزه مسئولیتی امری ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» علی‌فرجی برحق امروز ۶ شهریور ماه در جلسه شورای اداری استان زنجان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر از مومنانی بودند که به عهد و پیمان خود در راه اعتلای کلمات‌الله، منویات امام راحل و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی وفای به عهد کردند و جان خود را در این راه فدا کردند و در نهایت این امانت الهی که نظام جمهوری اسلامی است در دست ما مدیران قرار داده شد.

بیشتر بخوانید

وی بیان کرد: لازمه حفاظت از این امانت الهی، شکر نعمت توفیق خدمت به مردم است که در مرحله اول با تقویت ارتباط با خدا، دعا و توسل، انس با قران شکل می‌گیرد و در مرحله بعدی ادامه تلاش جهادی برای خدمت به مردم می‌باشد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: معنای دیگر این است اعتماد قلبی، عقیده قلبی و توجه قلبی، و اینکه مسئولیتی که بر عهده ما قرار داده شده هر لحظه نیاز به شکر از درگاه خداوند و استمرار در ادامه مسیر دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری دولت سیزدهم را دولت مسئولیت پذیر اعلام کردند گفت: زنده نگه داشتن امید و اعتماد به مردم مهم‌ترین توفیق دولت اعلام کردند و سرعت عمل و خارج کردن جامعه از چشم‌انتظاری بر دیگران، اهمیت دادن به ظرفیت‌های داخلی را یاداور شدند.

حجت‌الاسلام برحق خاطر‌نشان کرد: بنابرابن ما به عنوان مدیران، مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید با احساس مسئولیت دقیق تلاش خود را در حوزه ماموریت خودمان تلاش جهادی بدانیم بنابراین در این راستا اهتمام بیش از پیش مدیران به صیانت از حقوق عامه، در حوزه مسئولیتی خودشان امری ضروری است.

وی تاکید کرد: دستگاه‌هایی که در حوزه مسئولیت خود با این امر همراهی نکنند و توجه به حقوق عامه نداشته باشند؛ در حوزه ماموریت خود برخورد جدی خواهد شد و در این راستا ۴ پرونده نیز تشکیل شده است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: توجه در این احقاق حقوق عامه به قشر پایین جامعه، امری ضروری از سوی مدیران است ولو به چراغ تیر برقی که در وسط کوچه مانده است. باید در کنار مسائل بزرگ به چنین نکات کوچک مورد توجه داشته باشند. 

وی بیان کرد: تکریم ارباب رجوع نیز یکی دیگر از نکات بسیار مهم و ضروری است.

حجت‌الاسلام برحق خاطرنشان کرد: در حوزه مشکلات اقتصادی و مسائل مربوط به آن ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان و شورای حفظ حقوق بیت‌المال در دادگستری، تشکیل شده و باید از این فرصت استفاده کنیم.

 

مسئولان خدمات انجام گرفته را به مردم بگویند

حجت الاسلام علی خاتمی، امام جمعه زنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: مسئولان خدمات انجام گرفته را به مردم بگویند تا مردم بیش از گذشته به آینده امیدوار باشند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند ۴۰ سالگی انقلاب را با انقلاب‌های دنیا باید مقایسه کرد گفت: این مقایسه نشان می‌دهد موانعی که در کشور ما از قبیل ۱۷ هزار ترور، تحریم و اختلاف افکنی ایجاد کردند در کشورهای دیگر وجود نداشت.

امام جمعه زنجان ادامه داد: کشور ما با گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب، پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف داشته و این دستاوردها باید به عموم مردم اطلاع‌رسانی شود.

حجت‌الاسلام خاتمی با بیان اینکه دوره ریاست جمهوری شهید رجایی ۲۸ روز بود و این درس بزرگی است، ادامه داد: عملکرد ما در۲ دادگاه تاریخ و عدل الهی قضاوت خواهد شد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر