logo
امروز : شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۸
[ شناسه خبر : ۳۱۸۴۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
دبیر کمیسیون کارگری استان زنجان در گفتگو با موج‌رسا:

حق و حقوق کارگران شرکت سرب و روی زنجان نباید پایمال شود

حق-و-حقوق-کارگران-شرکت-سرب-و-روی-زنجان-نباید-پایمال-شود
دبیر کمیسیون کارگری استان زنجان با بیان اینکه به طور جدی پیگیر هستیم تا حق و حقوق کارگران سرب و روی پایمال نشود گفت: از سویی دیگر نباید به مجموعه ضربه‌ وارد شود بنابراین هر دو موضوع حائز اهمیت بوده و پیگیری می‌شود.

ولی‌اله رحیمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت کارگران سرب و روی که در چند روز گذشته مقابل استانداری زنجان تجمع کرده بودند گفت: کارگران سرب و روی درخواست دارند تا ماده ۵۲ قانون کار که اساس این ماده قانونی، ساعت کار در کارهای سخت و زیان‌آور است در این مجموعه اجرا شود.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه شرکت اعلام کرده است که امور را انجام می‌دهم و به گفته خودشان برخی نواقصات رفع شده و برخی هنوز مرتفع نشده است افزود: محل راستی‌آزمایی بهداشت است و تا زمانی که بهداشت تایید نکند طبیعتا ما نیز نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم اما در سیر مراحل قرار دارد.

دبیر کمیسیون کارگری استان زنجان با بیان اینکه خواسته کارگران نیز به حق است و باید ماده ۵۲ اجرا شود گفت: خود شرکت نیز استنکاف نمی‌کند حداقل در تئوری بیان می‌کند که انجام خواهد داد اما در عمل باید بهداشت نتیجه را اعلام کند.

وی با بیان اینکه به طور جدی پیگیر هستیم تا حق و حقوق کارگران پایمال نشود اذعان کرد: از سویی دیگر نباید به مجموعه ضربه‌ وارد شود بنابراین هر دو موضوع حائز اهمیت بوده و پیگیری می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این موضوع که کارگرانی که معترض به اجرا نشدن ماده ۵۲ هستند از کار تعلیق شده‌اند یا خیر؟ گفت: کلیه کارگران سر کار هستند و کارگری تعلیق از کار نشده و یک یا دو نفر از از کارگران در مرخصی هستند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر