logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۷
[ شناسه خبر : ۳۱۷۳۸ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد:

رشد ۱۰ درصدی تولید بنزین و حجم ذخایر سوخت کشور

رشد-۱۰-درصدی-تولید-بنزین-و-حجم-ذخایر-سوخت-کشور
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه وضع تولید و توزیع سوخت در کشور مناسب است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد، گفت: تولید بنزین در پالایشگاه‌های کشور از ابتدای سال ۱۰ درصد افزایش داشته که این میزان در مردادماه به ۱۶ درصد رسیده است.

به گزارش موج رسا; علی‌اکبر نژادعلی امروز (یکشنبه) در یک گفت‌وگوی تلویزیونی، با بیان اینکه وضعیعت تولید و توزیع سوخت در کشور مناسب است، اظهار کرد: در پالایشگاه‌های کشور از ابتدای سال حدود ۱۰ درصد افزایش تولید بنزین داریم که این افزایش در مردادماه به ۱۶ درصد رسیده است.

بیشتر بخوانید

وی افزود: وضع تحویل بنزین تولیدی پالایشگاه‌ها به انبارهای نفت نیز کاملاً مناسب است و انتقال با خطوط لوله و انبارهای نفت به مجاری عرضه به نحو احسن انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: امسال افزایش مصرف را تجربه کردیم و حدود ۱۲.۵ درصد افزایش رشد مصرف داشتیم.

رشد ۱۰ درصدی حجم ذخایر سوخت کشور

نژادعلی تصریح کرد: وضع ذخیره‌سازی در انبارهای نفت به‌گونه‌ای است که ۱۰ درصد مقدار ذخیره‌سازی ما در انبارهای نفت افزایش داشته است.

وی گفت: مقدار مصرف به‌واسطه تولید ۱.۵ میلیون خودرو در داخل کشور و خارج نشدن خودروهای فرسوده از ناوگان و افزایش تردد جاده‌ای (بالغ بر ۱۰۵ میلیون تردد جاده‌ای) عددی طبیعی است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: به‌واسطه افزایش تولید خودروها در چرخه تردد، ۵ درصد و به‌واسطه افزایش تردد جاده‌ای، ۱۰ درصد رشد مصرف بنزین داشتیم.

نژادعلی افزود: نیاز است که مردم، دولت و کشور را حمایت کنند و مقدار مصرف در حد معمول حفظ شود.

وی بیان کرد: شایعات مرتبط با افزایش قیمت فرآورده، بارها تکذیب شده است و هیچ برنامه‌ای در این ارتباط وجود ندارد. هم‌اکنون برای خودروهای سواری ۶۰ لیتر سهمیه بنزین قیمت اول و ۱۵۰ لیتر سهمیه قیمت دوم (آزاد) شارژ می‌شود که در طول ماه قابل بهره‌برداری است.

ایرنا

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر