logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۴:۳۶
[ شناسه خبر : ۳۱۶۵۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
روایت یک دلدادگی؛

عشق به شهادت از ایران تا سوریه+ فیلم

عشق-به-شهادت-از-ایران-تا-سوریه+-فیلم
جنگیدن در دیار غربت به عشق اهل‌بیت علیهم‌السلام آن هم درحالی‌که کشور به‌ظاهر در حال جنگیدن نیست و به مرزهای آن تجاوزی نشده کار مردان غیوری است که غریبانه جز به شهادت در راه به چیز دیگری نیندیشیده‌اند.

به گزارش موج رسا; به راستی چه مرگی با افتخارتر از آن است که خونت در جوار بانوی صبر و استقامت حضرت زینب(س) و در راه خدا ریخته شود. حکایت شهدای مدافع حرم، حکایت غریبی است که ریشه در واقعه کربلا دارد. و عشقی که با آوردن نام حسین(ع)، در دل های آن ها جاری شده است.

بیشتر بخوانید
جنگیدن در دیار غربت به عشق اهل‌بیت علیهم‌السلام آن هم درحالی‌که کشور به‌ظاهر در حال جنگیدن نیست و به مرزهای آن تجاوزی نشده کار مردان غیوری است که غریبانه جز به شهادت در راه به چیز دیگری نیندیشیده‌اند. 
شهدای مدافع حرم هرگز برای این که دیده شوند یا از آن‌ها به‌عنوان قهرمان یاد کنند نجنگیده‌اند. آن‌ها خالصانه جان خویش را در راه خدا فدا کردند. 
امروز اگر کشور اسلامی ما عزتی در منطقه دارد اگر دست دواعش و تکفیری‌های خون‌خوار حتی نزدیک به مرزهای ما نشده اگر طاغوت بزرگی همچون آمریکا همواره از اقتدار این نظام در هراس است  همه به برکت  خون شهدای مدافع حرم است.
حال خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم را کسی درک نخواهد کرد چنانکه درک مقام و جایگاه واقعی حضرت زینب(س)  نیز کار هر کسی نیست. 
یکی از شهدای مدافع حرم از استان زنجان پاسدار شهید داود مرادخانی است که در کشاکش جنگ نرم داخلی به جبهه‌های بیرون مرزها رفت و در دفاع از کیان اسلام و امنیت کشور که ثقل انقلاب اسلامی است، به شهادت رسید.
 همسر شهید داود مرادخانی می‌گوید: همان طور که حضرت آقا می‌گویند اگر مدافعان حرم نبودند ما مجبور بودیم در داخل کشور به جنگ با داعش برویم.
وی عنوان می‌کند: شهید مرادخانی مداوم برای محافظت از حرم در منطقه حضور داشت اما یک احساس خاصی هرگز به بنده اجازه نمیداد تا از نبود ایشان گله‌مند باشم. 
همسر شهید مرادخانی میگوید: یک همسر در همه کارها باید همراه همسر باشد و همسران شهید باید ادامه دهنده راه همسرانشان باشد، در این زمان نیز ما با حجبمان می‌توانیم برای مقابله با دشمنان برویم.
وی در خصوص خصوصیت اخلاقی شهید نیز یاداور می‌شود: ایشان ارتباطات بسیار صمیمی با جوانان داشتند و همیشه گوش شنوای درد و دل جوانان و راهنمایی کننده آنان بودند. و سعی میکردند ارتباط دوستانه خود را باجوانان حفظ کنند.

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر