logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۶
[ شناسه خبر : ۳۱۵۷۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان در گفتگو با موج‌رسا خبر داد:

استفاده از ظرفیت سدها در توسعه گردشگری استان زنجان

استفاده-از-ظرفیت-سدها-در-توسعه-گردشگری-استان-زنجان
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: استفاده از ظرفیت سدها می‌تواند در توسعه گردشگری استان زنجان تاثیرگذار باشد.

سید سعید صفوی در گفتگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه به دنبال استفاده از ظرفیت گردشگری رودخانه‌ها برای استفاده شهروندان گفت: گردشگری آبی، ظرفیت زیادی برای ایجاد اثرات مثبت اقتصادی و اجتماعی دارد، به رونق تولید و اشتغال و اقتصاد منطقه تنوع خواهد بخشید و می‌تواند در کنار کشاورزی برای استان منبع خوبی جهت درآمدزایی باشد. قطعا هدف گردشگری آب در استان زنجان کمک به توسعه جوامع محلی و استفاده پایدار از منابع و چشم اندازهای طبیعی خواهد بود. 

بیشتر بخوانید

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: ایجاد زمینه استفاده مضاعف از آب و سرمایه‌گذاری به عمل آمده در جهت تولید و اشتغال، ایجاد زمینه استفاده از ظرفیت‌ها برای ورزش‌ها و تفریح‌های آبی جهت نشاط و سلامتی مردم، توسعه مشارکت بخش خصوصی و توانمندسازی محلی در راستای حفظ منابع آب و نهایتا دستیابی به اهداف، اصول و روش‌های گردشگری پایدار، یعنی توسعه گردشگری بدون از بین بردن و تهدید ارزش‌ها و کیفیت‌های زیست محیطی است. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: با توجه به حوزه گسترده فعالیت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و منابع تاریخی و طبیعی در سطح استان، نیاز به توجه و تعمق بیشتر در این زمینه نیاز است. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: ما از تمام ظرفیت‌های طرح‌هایی که قابلیت گردشگری در حوزه آب مانند سد تهم، سد کینه ورس، سد گلابر و غیره که در استان فعال هستند، استقبال خواهیم کرد و آن‌ها را در اولویت‌های کاری این مجموعه قرار خواهیم داد. 

وی عنوان کرد: ایجاد رونق اقتصادی و ارتقاء سطح درآمد مردم منطقه و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری، فرهنگی و طبیعی و همچنین حفاظت و حراست از کلیه مصادیق میراث فرهنگی، صنایع دستی و هنرهای سنتی و معرفی به جهانیان است.

زهرا بیات

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر