logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۴
[ شناسه خبر : ۳۱۲۲۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
رئیس ثبت احوال شهرستان ابهر در گفتگو با موج رسا خبر داد:

ثبت ۴۰۵ مورد ولادت در سه ماهه اول در شهرستان ابهر

ثبت-۴۰۵-مورد-ولادت-در-سه-ماهه-اول-در-شهرستان-ابهر-
رئیس ثبت احوال شهرستان ابهر با بیان اینکه ۴۰۵ مورد ولادت در شهرستان ابهر ثبت شده است، گفت: از این تعداد ۲۰۷ مورد دختر و ۱۹۸ مورد پسر در سه ماهه اول بوده است.

محمد زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: در سه ماه اول سال جاری ۴۰۵ مورد ولادت ثبت شده است که فاطمه، زهرا، رستا، آوا و ریحانه ۵ اسم دخترانه و حسین، محمد، ابوالفضل، امیرعلی، امیرحسین و آیهان ۵ اسم پسرانه‌ای هستند که در سه ماهه اول بیشترین فراوانی را در بین متولدین ابهری داشتند که از این تعداد ۲۰۷ مورد دختر و ۱۹۸ مورد پسر بوده است.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری ۲۳۲ مورد فوت ثبت شده است، گفت: شهروندان عزیز برای آمار دقیق مسئولان، زیر ۱۵ روز برای اخذ شناسنامه نوزاد و برای باطل کردن شناسنامه متوفی قبل از ۱۰ روز اقدام کنند.

زمانیان عنوان کرد: ۴۳ مورد تغییر نام و ۴۰ مورد تغییر نام خانوادگی در سه ماهه اول سال جاری ثبت شده است، گاهی مواقع فرد پس از بزرگ شدن نمی‌تواند با اسمی که برای او انتخاب شده ارتباط برقرار کند و برای تغییر نامش در اداره ثبت احوال اقدام می‌کند.

رئیس ثبت احوال شهرستان ابهر افزود: در سه ماهه اول سال جاری ۸ مورد دو قلوزایی در شهرستان ابهر ثبت شده است.

وی با بیان اینکه سامانه سهیم ثبت احوال، عنوان سامانه‌ای است که توسط سازمان ثبت احوال، با اهدافی نظیر تحقق نظام هویت معتبر در فضای مجازی و دسترسی اینترنتی به اطلاعات سببی و نسبی شهروندان، راه اندازی شده، گفت: ثبت نام و ورود به درگاه سایت آن، از طریق جستجوی آدرس sahim.sabteahval.ir و احراز هویت در آن صورت می‌گیرد.

زمانیان تصریح کرد: شهروندان گرامی با ثبت نام در سامانه سهیم می‌توانند از خدمات ذیل به صورت الکترونیک و غیرحضوری اعم از پایگاه اطلاعات خانوار، ثبت نام کارت هوشمند ملی، درخواست تغییر نشانی، درخواست صدور گواهی تجرد و درخواست انتخاب نام بهره‌مند شوند. 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر