logo
امروز : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۴:۵۳
[ شناسه خبر : ۳۰۷۹۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

وزیر خارجه عمان: ایران و آمریکا به توافق تبادل زندانیان نزدیک شده‌اند

وزیر-خارجه-عمان:-ایران-و-آمریکا-به-توافق-تبادل-زندانیان-نزدیک-شده‌اند
بدر بن حمد البوسعیدی وزیر خارجه عمان گفت: ایران و آمریکا به نهایی کردن توافق برای تبادل زندانیان نزدیک و در حال بررسی جزئیات این توافق هستند.

به گزارش موج رسا; البوسعیدی در مصاحبه با رسانه آمریکایی المانیتور افزود: من جدی بودن را از سوی واشنگتن و تهران احساس می‌کنم زیرا مذاکره کنندگان آنها تلاش می‌کنند تا توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ را نجات دهند.

بیشتر بخوانید

وزیر خارجه عمان با اشاره به اینکه در حال حاضر فضای مثبتی پیرامون فعالیت‌های هسته‌ای ایران وجود دارد، گفت: مسقط معتقد است که سران ایران برای دستیابی به توافق جدی هستند و تا زمانی که طرف مقابل (آمریکا) با حسن نیت جواب آنها را دهد آنها (ایران) هم مایل به انجام این کار هستند.

البوسعیدی همچنین درباره توافق احتمالی تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، افزود: می‌توانم بگویم که آنها نزدیک هستند و احتمالاً فقط بحث موضوعات فنی باقی مانده است.

وزیر خارجه عمان همچنین درباره وجوه مسدود شده ایران در کشورهای خارجی نیز گفت: آنها نیاز به سازماندهی یک چارچوب عملیاتی و جدول زمانی برای اجرای این کار دارند و به عقیده من در حال انجام مذاکرات نهایی در مورد آن هستند.

وی در ادامه اگرچه دخالت مسقط در دستیابی تهران و واشنگتن به این توافق را تائید نکرد اما خاطرنشان کرد: عمان با حسن نیت تمایل خود برای ایفای نقش (چه در خود عمان یا هر جای دیگری) در دستیابی به این توافق را به هر دو طرف پیشنهاد کرده است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر