logo
امروز : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۳:۰۱
[ شناسه خبر : ۳۰۵۹۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
یادداشت؛

با طلوع امـــام، هزار چشمه نور در زندگی ملت ایران جوشید

با-طلوع-امـــام،-هزار-چشمه-نور-در-زندگی-ملت-ایران-جوشید
مدیر پژوهشکده بسیج علمی پژوهشی استان زنجان با بیان اینکه دلهای همه مردم ایران با رحلت امام راحل در سوگ نشست گفت: با طلوع امـــام، هزار چشمه نور در زندگی ملت ایران جوشید.

به گزارش موج رسا; هیچ روزی چون چهاردهم خرداد نبود که در آن توفان مصیبت و عزا، بر این مردم تازیانه غم و اندوه فرود آورد. ایران یک‌دل شد و آن دل در حسرتی گدازنده سوخت و یک چشم شد و آن چشم در مصیبتی عظیم گریست.

در آن روز خورشیدی غروب کرد که با طلوع آن هزار چشمه نور در زندگی ملت ایران جوشیده بود. روحی عروج کرد که با نفس روح الهی‌اش پیکر ملت را جان بخشیده بود حنجره‌ای خاموش شد که نفس گرمش، سردی و افسردگی از جهان اسلام زدوده بود.

لبانی بسته شد که آیات الهی عزت و کرامت را بر مسلمین فروخوانده و افسوس و ذلت را در روح آنان باطل ساخته بود.

"خرداد همیشه بار غم بر دوش ما نهاده است" ای روح پر کشیده به بهشت! در سالگرد عروج ملکوتی‌ات، باز همه غم، چنگ بر دل‌هایمان می‌زند. سوگ ارتحال تو، مدینه ایران را به غم و ماتم نشاند و چشمه‌های اشک را از دیدگان خون‌بارِ امّت عاشق، جاری ساخت. آنچه رفت.

پیکر پاک و جسد مطهرت بود آنچه ماند، فکر ناب و اندیشه روشن و خط ماندگارت بود. اماما! روح تو به آسمان‌ها پر کشید، اما راه تو، ای روح خدا! در زمین و میان عاشقان تداوم یافت. پرچمی که برافراشته‌اى، اکنون بر دوش علمداری رشید از نسل حسین فاطمه (س) است.

ای امام! ای نگین افتاده از انگشتر امت، ای جان رفته از پیکر ایران، ای گوهر در خاک نهفته، ای پدر فرزندان شهدا، ای سالار بسیجیان عاشق! چگونه مرگ تو باور کردنی است،

ای حیات‌بخش اسلام و ایران حسینیه جماران از تو خالی است، اما سینه هر یک از ما حسینیه‌ای است پر از شیون عزا و لبریز از سوگ غم. اکنون گرچه صدای تو خاموش است، دل‌های ما محشری پر غوغا از کلام عطرآگین توست. گوش تاریخ از پیام‌های سنگین تو سرشار است. امام رفت و بار غم برای همیشه بر دلمان نهاده، اما... راهش ادامه یافت.

 محسن گل محمدی

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر