logo
امروز : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹
[ شناسه خبر : ۳۰۵۷۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
به منظور مهارت افزایی و اشتغال‌زایی دانشجویان؛

طرح شهید علی وردی با رویکرد شکوفایی اقتصاد کشور توسط شرکت ایران‌ترانسفو اجرا می‌شود

طرح-شهید-علی-وردی-با-رویکرد-شکوفایی-اقتصاد-کشور-توسط-شرکت-ایران‌ترانسفو-اجرا-می‌شود
به منظور مهارت افزایی و اشتغال‌زایی دانشجویان طرح شهید علی وردی با رویکرد شکوفایی اقتصاد کشور توسط شرکت ایران‌ترانسفو برگزار می‌شود.

به گزارش موج رسا; مراسم افتتاحیه برنامه مشترک وزارتخانه‌های نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه مهارت افزایی و اشتغال آفرینی دانشجویان (طرح شهید علی وردی ) به میزبانی شرکت ایران ترانسفو ری برگزار گردید.

این طرح در راستای ایجاد ارتباط تنگاتنگ صنعت با دانشگاه برنامه‌ریزی شده برای اولین بار با میزبانی شرکت ایران ترانسفو ری به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی ایران ترانسفو کلید خورد.

بر مبنای این طرح  کارخانجات صنعتی با ایجاد زمینه‌های تجربی و مهارتی به عنوان کارگاه‌های عملی، موجب ارتقای آموزش‌های نظری دانشگاه‌ها شده و خلا‌‌‌های موجود را پوشش می‌دهند.

این مراسم با حضور معاونت سرمایه انسانی و تحقیقات و فناوری وزارت نیرو خانم کارگر نجفی، اکبری مدیر عامل شرکت ساتکاب، دکتر آقامیری ریاست دانشگاه شهید بهشتی و جمعی از مدیران وزارت نیرو و علوم و اساتید دانشگاه‌های صنعتی کشور و همچنین اولین گروه دانشجویان عضو طرح شهیدعلی وردی در محل سالن اجتماعات شرکت ایران ترانسفو ری در شهرک صنعتی پرند برگزار شد.

در این مراسم خانم مهندس کارگر نجفی، معاونت سرمایه انسانی و تحقیقات و فناوری وزارت نیرو ضمن قدردانی از گروه صنعتی ایران ترانسفو جهت پیشقدم بودن در این طرح مهم، این برنامه را حلقه گمشده رشد و بالندگی صنعت کشور دانست و عنوان کرد: با اجرایی شدن این طرح صنایع کشور می‌توانند از ظرفیت‌های خود به عنوان کارگاه‌های عملی و آزمایشگاه جهت بالا بردن ضریب آموزشی دانشگاه‌ها ایفای نقش کرده و نیازهای تخصصی خود را از این طریق تامین نمایند.

همچنین در راستای نیازهای صنعت کشور به برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه‌های کشور سمت‌وسو دهند.

دکتر آقامیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز با بسیار مهم خواندن این طرح و با تقدیر از وزارت نیرو ، جهت اجرایی نمودن این طرح، از دیگر وزارتخانه‌ها هم خواست تا با همکاری و مشارکت جهت هرچه نزدیکتر شدن فضای دانشگاهی به فضاهای تولیدی که موجب پیشرفت کشور می‌گردد اقدام عاجل نمایند.

مهندس فکور مدیر عامل شرکت ایران ترانسفو ری از شرکتهای تابعه گروه صنعتی ایران ترانسفو نیز ضمن تاکید بر رویکرد حمایتی گروه صنعتی ایران ترانسفو نسبت به ارتباط صنعت و دانشگاه، در این زمینه گفت: اجرای این طرح می تواند خلاهای تجربی و مهارتی دانشجویان را پوشش داده و بستر مناسبی برای شناسایی و جذب نیروهای مستعد در رشته‌های گوناگون صنعتی فراهم نماید.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر