logo
امروز : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۳
[ شناسه خبر : ۳۰۵۴۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر حوزه علمیه سید زنجان در گفتگو با موج رسا:

امام خمینی(ره) اسوه بزرگ اندیشمندان است

امام-خمینی(ره)-اسوه-بزرگ-اندیشمندان-است
مدیر حوزه علمیه سید زنجان با بیان اینکه امام خمینی (ره) نه تنها در کشور ایران بلکه در کل جهان درخشیده و معرف نماد انقلاب واقعی است گفت: امام خمینی (ره) اسوه بزرگ اندیشمندان است.

حجت الاسلام یاسرمقدم پناه در گفت‌وگو با موج رسا; با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) در راه اسلام و زنده نگه داشتن حقایق اسلام قیام نموده‌اند اظهار کرد: قیام امام (ره) قیام مهم در تاریخ بشریت بود امامی که با خردمندی و اندیشه والا توانست بر حکومت طاغوت غلبه کند.

وی افزود: در بیانات حضرت امام خمینی (ره) آمده است که زمینه سازی برای حضور حضرت مهدی موعود (عج) در جامعه سر تا اسلامی وجود عدالت واقعی می‌باشد.

مدیر حوزه علمیه سید زنجان عنوان کرد: ظهور مهدی موعود (عج) جزاعتقادات راسخ شیعیان جهان است که پیامبرخوبی‌ها حضرت محمد مصطفی (ص) و قرآن کتاب پیامبر (ص) نوید آخرین منجی عالم بشریت داده و حجت تمام شده است.

حجت الاسلام مقدم پناه افزود: زمین از عدالت الهی پر خواهد شد راستی و درستی رواج پیدا خواهد نمود امام راحل شعار و اهدافشان رهایی مردم از ظلم ژیم شاهنشاهی بود.

وی تصریح کرد: اما راحل در راه انقلاب تا مرز شهادت نیز پیش رفته و یکی از کلمات مهم و کلیدی حضرت امام راحل این بود ما باید انقلاب را ثابت کنیم اهداف انقلاب در ثابت شدن انقلاب تاثیرمهمی دارد.

مدیر حوزه علمیه سید زنجان ابراز کرد: آرمان‌های انقلاب و شعارهای انقلابی انسان‌هایی که دارای فطرت پاک هستند زمانی که شعارهای انقلاب را بشنوند نا خود آگاه حرکت خواهند نمود.

حجت الاسلام مقدم پناه تاکید کرد: انقلاب درونی مقدمه‌ای برای انقلاب‌های بیرونی و راهی برای مبارزه با استکبار است حاکمان جور اگر حاکم شوند انبیا کشته شده و مساجد از بین می روند و انسان هویت خود را به راستی از دست خواهد داد.

وی گفت: اگر دعوت به توحید، حقانیت،  پاکی و صداقت از مسیر خود خارج شود دین مندرس و کهنه  شده و خاصیت نفوذ بر دلها را از دست خواهد داد.

مدیر حوزه علمیه سید زنجان عنوان کرد: از امام صادق (ع) در روایات معتبر آمده است حاکمان اگر عادل و صادق بودند از مردم می‌شود انتظار داشت چرا که منشا حکومت حاکمیت است زمانی که حاکمیت در جامعه درست اقدام کند مردم به طبعیت از حاکمیت درست اقدام خواهند نمود.

حجت الاسلام مقدم پناه افزود: مرکز فساد و جرم رژیم شاهنشاهی بود اگر امام خمینی راحل اصرار بر رفتن شاه از مملکت اسلامی داشتند علت بر اما الفساد بودن شاه است.

وی تصریح کرد: امام راحل فراتر از احزاب مطرح شده حرکت داشتند و در همه حال خدا را ناظر بر کارهای خود می‌دانستند که سعی نمودند ملت ایران را از دست رژیم ظالم شاهنشاهی نجات دهند.

 

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر