logo
امروز : شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۱
[ شناسه خبر : ۳۰۴۹۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان در گفتگو با موج رسا:

قیام 15 خرداد نقطه عطفی در راه تحقق آرمان‌های اسلامی است

قیام-15-خرداد-نقطه-عطفی-در-راه-تحقق-آرمان‌های-اسلامی-است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه شناخت جایگاه مردم در حاکمیت از اموری است که نقش اساسی در سرنوشت سیاسی جامعه دارد گفت: قیام 15 خرداد نقطه عطفی در راه تحقق آرمان‌های اسلامی است.

حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با موج رسا; با بیان اینکه زمانی که مردم به نقش خود در جامعه آگاه باشند اجازه ظلم به ظالم داده نمی‌شود آگاهی مردم نقش مهمی در تشکیل انقلاب دارد اظهار کرد: یکی از ارکان‌های هم در تشکیل انقلاب مردم است مردم پشت انقلاب و تقویت کننده اهداف والای انقلاب اسلامی ایران هستند حضور مردم در هر عرصه‌ای نشان از قدرت و استحکام انقلاب آن کشور را دارد.

وی افزود: با گذشت زمان شخصیت امام خمینی (ره) در جامعه اسلامی پر رنگ تر می‌‌‌‌شود که از زبان رهبر معظم انقلاب می‌توان گفت که امام (ره) به عنوان شاخص شناخته شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان عنوان کرد: خصوصیات امام (ره)استثنایی و ممتاز و بی نظیر است و هر چه در ابعاد شخصیتی ایشان تامل شود غم نبود ایشان بیشتر در جامعه احساس می‌شود.

حجت الاسلام ناصر ابراز کرد: شخصیت والای امام (ره) تا حد زیادی به عظمت آرمان‌های او ارتباط دارد او با هدف‌های بزرگ و همت والای خود توانست انقلابی را پایه ریزی کند که منشا آن از مردم و برای مردم است.

وی تصریح کرد: ایشان چنان در تحقق هدف خود ثابت قدم بودند که فقط به پیروزی تکه کرده و توانستند نظام ظلم و ستم را در هم شکسته و پیروز میدان نظام ظلم و ستم باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان تاکید کرد: شخصیت امام (ره) آن چنان بزگ بود که در میان بزرگان و رهبران جهان و تاریخ، به جز انبیا و اولیا به دشواری کسی را می‌توان یافت که همچین ویژگی‌هایی داشته باشد.

حجت الاسلام ناصر گفت: خرداد 1342 یکی از مهمترین نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی ایران است انقلابی که برای سرنگونی نظام ستمشاهی دست به کار شد و به نتیجه مطلوب همان پیروزی رسید.

وی افزود: مهمترین مقطع خونین مبارزه علیه ژیم پهلوی در نیمه خرداد ماه سال 1342 و چند روز بعد مصادف بود با محرم الحرام به وقع پیوست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان عنوان کرد: روزهایی که مردم شهرها و روستاهای مختلف کشور در پی سخنرانی ناصحانه و در عین حال افشاگرانه حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه فیضیه قم به خیابان‌ها ریختند و تجمع در خیابان‌ها مصادف بود با خبر دستگیری امام (ره) توسط ماموران شاهنشاهی که مردم را خشمگین کرده بود.

حجت الاسلام ناصر افزود: امام خمینی (ره) در سخنرانی خود در 13 خرداد ماه 1342 خطاب به شاه و مزدوران آن تاکید داشت که به نصایح روحانیت ترتیب اثر داده و کشور را از چنگال بیگانگان نجات دهد.

وی تاکید کرد: بامداد 15 خرداد ماموران رژیم شاه به خانه حضرت امام (ره) در قم حمله ور شدند و ایشان را به تهران منتقل نمودند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: امام خمینی (ره) با هدایت‌های خود سعی داشتند نظم و انظباط از دست رفته جامعه را به جامعه بازگردانند و چهره واقعی شاه را به مردم نشان دهند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر