logo
امروز : جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۵:۴۶
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/9 ] [ 20 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۳۰۴۶۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

جزئیات واگذاری رایگان زمین به خانوارهای دارای ۳ فرزند

جزئیات-واگذاری-رایگان-زمین-به-خانوارهای-دارای-۳-فرزند
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جزئیات واگذاری رایگان ۲۰۰ مترمربع زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر گفت: هزینه آماده‌سازی این زمین‌ها ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش موج رسا; هادی عباسی اظهار کردد: در قانون جوانی جمعیت وزارت راه و شهرسازی مکلف شده است به خانوارهای دارای سه فرزند یا بیشتر که متولد 24 آبان 1400 به بعد هستند 200 مترمربع زمین به‌صورت رایگان واگذار کند.

وی افزود: البته این خانوارها باید هزینه آماده‌سازی زمین را پرداخت کنند این هزینه به‌صورت قسطی با دوسال تنفس و طی شش سال دریافت خواهد شد.

وی با اعلام اینکه هزینه آماده‌سازی زمین حدود 50 تا 200 میلیون تومان است، تصریح کرد: تاکنون حدود 80 هزار نفر در سامانه وزارت راه و شهرسازی برای دریافت زمین ثبت‌نام کردند پس از پالایش زمین موردنظر در شهرهای کمتر از 500 هزار نفر جمعیت به متقاضیان واگذار می‌شود. به حدود سه هزار نفر زمین تحویل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ تسنیم درمورد بروز مشکل برای برخی خانواده‌ها در شهر قم گفت: با توجه به قانون جوانی جمعیت شهر قم بالای 500 هزار نفر جمعیت دارد نمی‌توانیم در این شهر به متقاضیان زمین واگذار کنیم در زمان حاضر در سه شهر اطراف قم از جمله سلفچگان و چند سایت زمین آماده واگذاری به متقاضیان است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر