ساعت :  ۱۰:۰۷ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ شناسه خبر : ۳۰۴۶
رژیم رسانه‌ای برای کودکان فراموش نشود!

یک آسیب شناس اجتماعی گفت: برای کاهش آسیب‌های روحی کودکان باید میزان استفاده آن‌ها از رسانه‌ها از طریق اولیا مدیریت شوند.

به گزارش موج رسا; اظهار کرد: مدیریت مصرف استفاده از رسانه‌های مجازی و تلویزیون امری اجتناب‌ناپذیر بوده چرا که  برخی از برنامه‌ها پخش شده در فضای مجازی و حتی تلویزیون  مناسب سن کودکاننیست.

وی ادامه داد: امروزه نمی‌توان کودکان را در بیکرانه رسانه و شبکه‌های مجازی آزاد گذاشت و بدون هیچ محدودیتی در این فضا اجازه استفاده بیش از حد و بدون محدودیت محتوا و مطالب سایت‌های مختلف را داشته باشند زیرا آزادی بدون حد و مرز سبب بروز آسیب‌هایی بر روح و روان و حتی شخصیت آنها می‌شود.

بای با بیان اینکه کودکان در سنین کم مطالب مفید و مضر را از یکدیگر تشخیص نمی‌دهند، عنوان کرد: آزاد گذاشتن کودکان در استفاده از شبکه‌های تلویزیونی یا فضای مجازی ممکن است موجب شود تا آن‌ها سراغ مطالبی رفته که مناسب سنشان نباشد. 

این آسیب شناس اجتماعی با اشاره به اینکه باید کودکان را دراین میدان شلوغ رسانه ها مورد توجه قرار داد،  تأکید کرد:  کودکان باید به طور غیرمستقیم  دراستفاده از رسانه  نظارت شوندو مدت زمان خاصی  برای دیدن تلویزیون برایشان درنظر گرفته شود و این کار باعث آموزش و فرهنگ سازی   می‌شود.

وی  اظهار کرد: متأسفانه در فضای مجازی انواع مطالب  وجود دارد و اگر کودکان بدون هیچگونه نظارتی وارد شبکه‌های مجازی شوند باعث بروز آسیب‌های عاطفی و حتی جسمی می‌شود.

انتهای پیام/

  • کلیدواژه:
ارسال نظر
5 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات