logo
امروز : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲:۳۹
[ شناسه خبر : ۳۰۴۳۲ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

انتقاد وزارت خارجه ایران از سکوت سفرای غربی درباره شهادت مرزبانان ایرانی

انتقاد-وزارت-خارجه-ایران-از-سکوت-سفرای-غربی-درباره-شهادت-مرزبانان-ایرانی-
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سکوت سفرای کشورهای غربی درباره شهادت مرزبانان ایرانی نوشت: چرا از مدعیان ‌حقوق بشر⁩ و مبارزه با تروریسم و "پیام متحد" سفرای اروپایی در تهران خبری نیست؟!

به گزارش موج رسا; ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سکوت سفرای کشورهای غربی درباره شهادت 5 جوان در سراوان در توئیتی نوشت: به روح آسمانی 5 جوان ‌شهید وطن⁩، فدائیان امنیت مردم و مدافعان مرزهای میهن ادای احترام می‌کنم. ‌ایران⁩ سال‌هاست که با فداکاری سرداران و سربازان میهن، با تروریسم و قاچاق مواد مخدر در نبرد است. 

وی تصریح کرد: چرا از مدعیان ‌حقوق بشر⁩ و مبارزه با تروریسم و "پیام متحد" سفرای اروپایی در تهران خبری نیست؟!

سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته حمله تروریستی در مرز "مرزه‌سر" در منطقه سراوان را که منجر به شهادت چند تن از مرزبانان دلیر و غیور کشورمان شد، به‌شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که توسل به این اقدام تروریستی بزدلانه توسط گروه‌های شرور و تروریست بعد از حضور هیئت بلندپایه پاکستانی به‌ریاست شهباز شریف، نخست وزیر جمهوری اسلامی پاکستان در مراسم افتتاح طرح‌های‌ بازارچه مشترک مرزی و انتقال برق به‌همراه رئیس جمهور کشورمان در مرز "پیشین"، اقدامی هدفمند علیه امنیت و منافع دو کشور است تا اجازه ندهند مرز مشترک مرز دوستی و همکاری و مرز اقتصادی برای مردم دو کشور باشد.

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدام شرورانه، از دولتمردان پاکستان انتظار دارد هرچه سریع‌تر به توافقات دو کشور برای سرکوب گروه‌های تروریستی جامه عمل بپوشاند و در ارتقای امنیت مرزهای مشترک بکوشد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر