logo
امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۹:۵۰
[ شناسه خبر : ۳۰۴۱۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 6 دقیقه ]

انهدام تیم تروریستی ‌مرتبط با رژیم صهیونیستی‌ در غرب کشور

انهدام-تیم-تروریستی-‌مرتبط-با-رژیم-صهیونیستی‌-در-غرب-کشور-
وزیر اطلاعات با اشاره به دستگیری تیم تروریستی ‌مرتبط با رژیم صهیونیستی در مرزهای غربی ‌گفت: با همکاری دولت جدید عراق و تضمین‌های داده‌شده امیدواریم شاهد امنیت در مرزهای غربی و عدم‌تکرار آن باشیم.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام‌ والمسلمین اسماعیل خطیب‌ وزیر اطلاعات در بیست و سومین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب، نظامی و ویژه روحانیت سراسر کشور در مشهد مقدس با اشاره به برخی حوادث، اتفاقات و‌ رویدادهای مهم سال 1401 اظهار داشت: بر‌اساس اسناد و‌ مدارک به‌دست‌آمده، در جریان اغتشاشات سال گذشته بیش از 200 رسانه، 35 اندیشکده و ده‌ها سرویس اطلاعاتی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشتند.

جنگ رسانه‌ای ‌در ‌اغتشاشات 1401

وزیر اطلاعات افزود: جنگ رسانه‌ای که در جریان اغتشاشات سال گذشته توسط دشمنان ملت ایران اجرا شد بسیار قوی‌تر از آن قضایایی بود که در برخی خیابان‌های کشور اتفاق افتاد که با هوشیاری مردم، نظام جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور، ابعاد مختلف جنگ ترکیبی سال گذشته را به‌خوبی درک کرده درنهایت سرافرازانه از این جنگ بیرون آمدند.

خطیب در ادامه، حضور باشکوه مردم در مراسمات ملی و مذهبی سال گذشته را خنثی‌کننده توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن دانست و گفت: تنها چند روز بعد از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته، ده‌ها سرویس اطلاعاتی اروپایی و غیراروپایی درخواست ارتباط با جمهوری اسلامی ایران داشتند و این در حالی بود که در جریان اغتشاشات سال گذشته، قالب رؤسا، شخصیت‌ها و مسئولان همین دولت‌ها در حال ایجاد اجماع علیه جمهوری اسلامی ایران بودند و کار نظام را تمام‌شده می‌دانستند.

در فروش نفت و معیانات با یک جهشی همراه شدیم

خطیب اضافه کرد: کنار هوشیاری مردم ارتباطات، تعاملات و توافقات داخلی و خارجی دولت آیت‌الله رئیسی در سال گذشته، یکی دیگر از عوامل شکست دشمنان در اجرای توطئه‌هایشان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

وزیر اطلاعات با اشاره به وضعیت معیشت اقتصادی مردم گفت: با توجه به شرایطی که با آن روبه‌رو هستیم و تمام همتی که دولت آیت‌الله رئیسی به‌کار گرفته است شاهد رشد اقتصادی هستیم و در فروش نفت و میعانات با یک جهشی همراه شدیم و یا شاهد کاهش تورم به‌طور نسبی در سال گذشته بودیم و همچنین تعاملات خارجی دولت و توافقنامه‌های ایران و چین، ایران و روسیه و توافقات منطقه‌ای، ایران و عربستان و امارات، طبیعتاً توانسته است مقدار زیاد و قابل‌توجهی شرایط فشار تحریمی و حداکثری را که دشمنان طراحی کرده بودند کاهش دهد و همچنین تلاش شده است مقدار قابل‌توجهی از سرمایه‌های بلوکه‌شده کشور برگردد و در راستای منافع کشور قرار بگیرد و در بحث صادرات با جهش خوبی روبه‌رو هستیم.

عفو گسترده سال گذشته پیام اقتدار ‌ایران به جهانیان بود

وزیر اطلاعات با اشاره به عفو گسترده سال گذشته متهمان و محکومان نیز گفت: عفو گسترده محکومان و متهمان در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، پیام اقتدار و‌ عظمت جمهوری اسلامی ایران به جهانیان بود که باید از قوه قضائیه تقدیر کرد.

خطیب با یادآوری ضربات پی‌درپی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور به گروهک‌های تروریستی و شبکه‌های جاسوسی و نفوذ در سال 1401، گفت: این ضربات سبب شد دشمن اعتراف کند ایران توانسته است در حوزه امنیت خود، شرایط بازدارندگی ایجاد کند.

وزیر اطلاعات در ادامه ضمن تشریح برنامه‌های دشمنان در سال 1402 متذکر شد: در سال جاری نیز جنگ ترکیبی دشمن به‌شکل‌های مختلف ادامه خواهد داشت و لازم است که ما برآورد اطلاعاتی و امنیتی دقیقی در مواجهه با این جنگ ترکیبی داشته باشیم.

دستگیری تیم تروریستی اخیر مرتبط با رژیم صهیونیستی

خطیب با توجه به دستگیری تیم تروریستی اخیر مرتبط با رژیم صهیونیستی که از مرزهای غربی به کشور وارد شده بود، گفت: با همکاری دولت جدید عراق و تضمین‌های داده‌شده، امیدواریم شاهد امنیت در مرزهای غربی و عدم‌تکرار آن باشیم و مسئولیت اقلیم عراق را یادآوری و تأکید می‌کنیم.

وزیر اطلاعات هشدار داد، در صورت ایجاد ناامنی برای جمهوری اسلامی با هرگونه اقدامی در مرزها با پاسخ قاطع و کوبنده فرزندان این ملت در نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی مواجه خواهند شد.

اقدامات ایذایی و قاچاق سلاح و مهمات به داخل کشور

خطیب ضمن اشاره به برخی برنامه‌های دشمنان برای انجام اقدامات ایذایی و قاچاق سلاح و مهمات به داخل کشور از طریق مرزهای زمینی، اظهار کرد: دادستا‌ن‌ها و‌ ضابطان باید توجه داشته باشند که در قبال آن دسته از حوادث و اتفاقاتی که پشت‌صحنه آن دشمنان قرار دارند، موضوع را با دقت نظر و اِشراف کامل دنبال کنند.

وزیر اطلاعات با تصریح به اینکه "امروز دشمن تلاش می‌کند با بهره‌گیری از برخی آسیب‌های اجتماعی در کشور، آن را به هنجارشکنی و عادی‌سازی فضای ناهنجاری‌ تبدیل کند"، خاطرنشان کرد: خنثی‌سازی این توطئه دشمنان نیز نیازمند تلاش، همت و تدبیر همه مسئولان به‌ویژه قوه قضائیه است.

رژیم صهیونیستی در سال گذشته ‌زمین‌گیر شد

خطیب در ادامه، به تشریح برخی چالش‌های پیشرانی پرداخت که کشور با آنها مواجه است و‌ در همین راستا گفت: در سال جاری مسئولان برای کاهش مشکلات و فشارهای معیشتی زندگی مردم، نهایت تلاش خود را به‌کار خواهند گرفت.

وزیر اطلاعات در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود با تصریح به اینکه "رژیم صهیونیستی در سال گذشته به‌شدت نسبت به سال‌های قبل زمین‌گیر شد"، گفت: دلیل اصلی این موضوع آن‌ بود که رژیم صهیونیستی در سال گذشته با آفندها و تهاجم‌های متقابل و جدی روبه‌رو شد؛ طی روزهای گذشته نیز شاهد اعتراف صریح نتانیاهو بودیم که گفت «اجازه نمی‌دهم ایران طناب وحشت به دور‌ گردن اسرائیل بیندازد».

از تولید، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری در‌ کشور حمایت کنیم

خطیب در ادامه اعلام کرد: وزارت اطلاعات در سال 1402 نهایت تلاش خود را در جهات مختلف ازجمله مبارزه با رژیم صهیونیستی، مبارزه با تروریسم، مبارزه با نفوذ و‌ جاسوسی و همچنین مبارزه با فساد و‌ ناکارآمدی، در عین توجه به صیانت دارایی‌های انسانی و امکاناتی و‌ آفند نسبت به دشمن، به‌کار خواهد گرفت و امیدواریم که مجموعه‌های اطلاعاتی در سال جاری بتوانند با کمک قوه قضائیه نقش جدی‌تری از خود بروز بدهند.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: در شرایط اقتصادی کنونی، نیازمند آن هستیم که از تولید، اشتغال و‌ سرمایه‌گذاری در‌ کشور حمایت کنیم و در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خود به این نکات توجه داشته باشیم‌.

راهبرد دشمن برای انتخابات 1402

خطیب با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری گفت: دشمن بر اساس مستندات موجود راهبردی را برای انتخابات تعریف کرده است، بنابراین حضور و مشارکت مردم در انتخابات، نقش مهمی در پیشرفت کشور دارد و تعامل و ارتباط با مردم نقش‌آفرین است.

وزیر اطلاعات با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون امیدآفرینی در جامعه گفت: در مصاحبه‌ها، اظهارنظرها و سخنرانی‌ها باید به این نکته توجه شود که این اظهارات، به چه اندازه می‌تواند امیدزایی داشته باشد و چقدر می‌تواند به آنچه اختلاف، سوءتفاهم، فضاسازی و شایعه‌پراکنی است، دامن بزند.

‌قضات شجاع و انقلابی تقدیر و تشویق گردند

خطیب در پایان نیز گفت: امیدواریم دستگاه قضا در عرصه جهاد تبیین نیز بتواند با همکاری مجموعه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور، نقش پررنگ‌ و اثرگذاری را در کشور ایفا کند، لذا باید قضات شجاع و انقلابی دوران اغتشاشات و همراهی آنها با نیروهای امنیتی و انتظامی به‌صورت ویژه تقدیر و تشویق گردند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر