logo
امروز : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۷:۳۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/1 ] [ 12 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۹۷۴۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
امام جمعه زنجان:

روز ۱۲ فروردین تجلی آری به جمهوری اسلامی است

روز-۱۲-فروردین-تجلی-آری-به-جمهوری-اسلامی-است
امام جمعه زنجان گفت: ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی است که ۹۸.۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای آری دادند و این حرکت در تاریخ کشورمان ماندگار شد.

به گزارش موج رسا; آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر زنجان، با اشاره به روز ۱۲ فروردین اظهار داشت: ۹۸.۲ درصد مردم ایران اسلامی به جهموری اسلامی رای آری دادند.

وی با بیان اینکه در این روز رای مردم به جمهوری اسلامی آری بود، و همین امر سبب نابودی طاغوت شد، افزود: در این زمان برخی از افراد ناآگاه و عده‌ای نیز از روی دشمنی با جمهوری اسلامی، این امر را قبول نداشتند. این در حالی بود که بنا به فرموده امام خمینی (ره) جمهوریت تعیین‌کننده شکل حکومت و اسلامیت روح و محتوای آن در ایران بود که از هم جدایی‌پذیر است.

امام جمعه زنجان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: جمهوری اسلامی از جمله موفق‌ترین حاکمیت‌های جهان است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با رای مردم پیروز و دشمنان شکست خوردند و آبروی آنان بر باد رفت، خاطر نشان کرد: مردم ایران و به ویژه جوانان در تمام عرصه‌ها در صحنه دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در طول سالیان موفقیت‌ها و افتخارات چشمگیری را در کشور رقم زده است گفت: پیشرفت در تمام زمینه‌های آب، گاز، برق، تکنولوژی، راه، مسکن، امور کشاورزی، سد سازی، ساخت نیروگاه‌، پیشرفت در صنعت نظامی، دفاعی، علم تنها جزئی از افتخارات جمهوری اسلامی در طول سالیان بوده است.

وی در ادامه با اشاره به روز ۱۳ فروردین و روز طبیعت با بیان اینکه باید ملاحظاتی در این روز که مقارن با ماه رمضان است شود، گفت: باید مردم در هنگام مراجعه به طبیعت نیز نکاتی را رعایت کنند و مانع از ایجاد خسارت و مسائل زیست محیطی در طبیعت شوند چراکه طبیعت حق همگان بوده و همه حق دارند از این فضا به نحو مطلوب استفاده کنند.

امام جمعه زنجان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) نیز اذعان کرد: بنا به فرموده حضرت محمد(ص) تجسم عقل و عاقل همه در چهره امام حسن مجتبی (ع) تجلی می‌یابد.

وی همچنین به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) اشاره کرد و گفت: ایشان اولین شخصی بودند که به پیامبر اکرم(ص) ایمان آورده و نهایت تلاش خود را برای همراهی سایرین انجام دادند و تا آخرین لحظه عمر پر برکت خود با جان و مال از اسلام و ایشان حمایت کردند. همین حمایت‌ها بود که سبب شد تا دین اسلام همچنان پایدار بماند و با تلاش دشمنان با اختلال مواجه نشود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر