logo
امروز : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۷:۳۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/1 ] [ 12 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۹۶۹۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان خبرداد

امدادرسانی نجاتگران زنجانی به آسیب دیدگان در ۶۰ حادثه

امدادرسانی-نجاتگران-زنجانی-به-آسیب-دیدگان-در-۶۰-حادثه
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ابتدای شروع طرح امداد نوروزی، نجاتگران هلال احمر استان، به ۳۷۱ مسافر نوروزی در ۶۰ تصادف جاده‌ای و برف و کولاک امدادرسانی کردند.

به گزارش موج رسا; سید قاسم موسوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح نوروزی امداد از 24 اسفند سال گذشته در 11 پایگاه و پنج پست امداد و نجات جاده ای استان آغاز شد که تاکنون برای ۳۷۱ مسافر نوروزی در جاده های استان امدادرسانی شده است. 

وی با بیان اینکه از 24 اسفند تا هفتم فروردین ۶۰ حادثه ثبت شده است، یادآوری کرد: از این تعداد ۴۷ تصادف جاده‌ای بوده که ۸۹ نفر از هموطنان در سوانح مصدوم شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این حوادث بیان شده، ۹ نفر از هموطنان در دم جان باختند، هفت مصدوم توسط نجاتگران هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و پنج نفر نیز سرپایی مداوا شدند.

موسوی خاطرنشان کرد: در هفت مورد حوادث برف و کولاک جاده‌ای نیز تیم‌های عملیاتی هلال احمر 25 مسافر نوروزی گرفتار در این شرایط جوی را در پایگاه های امداد و نجات جاده‌ای اسکان داده اند.

وی با بیان اینکه سه مورد حوادث شهری، مناسبتی و حضوری نیز هر کدام یک مرد در مدت بیان شده ثبت شده است، ادامه داد: ۹۸ تیم عملیاتی با 263 نجاتگر در امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از تصادف جاده ای، برف و کولاک، کوهستان و حوادث شهری امدادرسانی کرده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این سوانح ۶۰ دستگاه آمبولانس، ۳۸ خودروی نجات و ۱۴ ست هیدرولیک نجات و ست سبک نجات بکارگیری شده است.

موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می‌توانند تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر