logo
امروز : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۷:۲۹
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/1 ] [ 12 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۹۶۱۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان:

بازارچه‌های نوروزی صنایع‌دستی استان زنجان آماده استقبال از گردشگران

بازارچه‌های-نوروزی-صنایع‌دستی-استان-زنجان-آماده-استقبال-از-گردشگران
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان با بیان اینکه بازارچه های صنایع دستی استان در محل اماكن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری هر شهرستان برپا خواهد شد گفت: در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲، ۹ بازارچه صنایع‌دستی در سطح استان با هدف شناساندن هنرهای اصیل برپا آماده ارایه خدمات به گردشگران است.

الناز خدایی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: در ایام نوروز همراه با نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در جنب موزه مردم شناسی رختشویخانه زنجان، ۸ نمایشگاه دیگر نیز در شهرهای ماهنشان، ابهر، هیدج، سلطانیه، خدابنده و خرمدره برپا خواهد شد.

وی برپایی بازارچه‌های فصلی را فرصت مناسبی برای فروش و بازاریابی محصولات هنری هنرمندان عنوان کرد و افزود: ترویج و معرفی بیشتر صنایع‌دستی استان زنجان از دیگر اهداف برگزاری این بازارچه‌ها است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان با بیان اینکه زنجان در سایر حوزه‌های صنایع‌دستی نیز سرآمد است، گفت: امروز در ۵۵ رشته صنایع‌دستی، هنرمندان زنجانی مشغول فعالیت هستند و قطعا بازارچه‌های نوروزی فرصت مناسبی است تا هنرمندان تولیدات خود را جهت عرضه و فروش ارائه کنند و مسافران هم با صنایع‌دستی استان آشنا شوند.

خدایی فرد بیان کرد: زنجان در تولید صنایع فلزی رتبه سوم و در تولید مس نیز جایگاه اول کشوری را به خود اختصاص داده و در سال ۹۸ زنجان به عنوان شهر جهانی معرفی شد.

وی افزود: امیدواریم نوروز ۱۴۰۲ شاهد رونق بازارهای صنایع دستی شهرهای مختلف استان باشیم تا اشتیاق تقاضا و تولید را با هم داشته باشیم.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر