logo
امروز : شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/25 ] [ 3 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۹۵۷۴
مدیر‌کل راه و شهرسازی استان زنجان در گفت‌وگو با موج‌رسا:

تاخیر در اخذ تاییدیه استاندارد آسانسور‌ها مانع تحویل مسکن‌های کوی نصر به متقاضیان شد

تاخیر-در-اخذ-تاییدیه-استاندارد-آسانسور‌ها-مانع-تحویل-مسکن‌های-کوی-نصر-به-متقاضیان-شد
مدیر‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه تاخیر در اخذ تاییدیه استاندارد آسانسور‌های مسکن‌های ملی پروژه برکت مانع تحویل به متقاضیان شد، گفت: متاسفانه نیروی کارشناس تاییدکننده استاندارد اسانسور در استان محدود است و همین امر دلیلی برای تاخیر در تاییدیه‌های استاندارد آسانسور‌ها شده است.

اصغر اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اذعان به اینکه ۱۹۲ واحد از مسکن‌های ملی پروژه برکت(کوی نصر) آماده تحویل به متقاضیان است، اظهار داشت: فعلا آسانسور برخی از واحد‌ها مورد تایید اداره کل استاندارد قرار نگرفته است.

وی افزود: باید سازنده آسانسور، تاییدیه استاندارد را ارائه دهد تا واحد‌ها تحویل متقاضیان شود.

مدیر‌کل راه و شهرسازی استان زنجان تاکید کرد: تا زمانی که تاییدیه استاندارد آسانسور‌ها به اداره کل راه و شهرسازی ارائه نشود واحدی به متقاضی تحویل داده نخواهد شد، چراکه امنیت مردم در این واحد‌ها به هر لحاظ باید تامین شود.

وی در پاسخ به این سوال که چندین بار اعلام شده بود که قبل از پایان سال ۱۴۰۱ تعدادی از واحد‌ها تحویل متقاضیان خواهد شد اما چرا این امر محقق نشد، گفت: متقاضی پروژه تکمیل شده را از راه و شهرسازی خواستار است، با این حال هر چه پروژه دیرتر تکمیل شود قطعا هزینه بالاتر خواهد رفت، جدا از استاندارد نبودن آسانسور‌ها و پیگیری برای دریافت تاییدیه استاندارد؛ باید متقاضیان پولی که برای تکمیل لازم است را پرداخت و قسط خود را ببندد.

اسماعیلی ادامه داد: کار ساخت مسکن‌ها به اتمام رسیده هر چند تاییدیه آسانسور‌ها باقی مانده است، با این حال یکی از مشکلاتی که در بحث تاییدیه‌های استاندارد آسانسور وجود دارد این است که نیروی متخصص تایید کننده استاندارد در استان آسانسور کم است و همین امر سبب شده تا از استان‌های دیگر برای این امر کارشناس وارد استان شود.

وی با بیان اینکه با شناسایی هر ایراد در آسانسور‌ها اصلاح ایراد قریب به ۱۰ تا ۱۵ روز زمان می‌برد و یکی از دلایل تاخیر در تحویل ۱۹۲ واحد پروژه کوی نصر همین موضوع است، گفت: با این وجود هزینه‌ها بسته شده و با حداقل هزینه‌ها که می‌توانست این پروژه تکمیل شود به پایان رسیده و آماده تحویل به متقاضیان است.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر