logo
امروز : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۶:۳۴
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/6/1 ] [ 12 ذو القعدة 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۹۵۶۳ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 3 دقیقه ]
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان در گفتگو با موج رسا:

حمایت از 50 دانشجوی مستعد و برتر استان زنجان در قالب طرح شهید وزوایی

حمایت-از-50-دانشجوی-مستعد-و-برتر-استان-زنجان-در-قالب-طرح-شهید-وزوایی
رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان با بیان اینکه امسال بنیاد ملی نخبگان در قالب یکی از طرح‌های خود بنام طرح شهید وزوایی با در نظر گرفتن تعداد 4 هزار نفر از دانشجویان مستعد برتر را از سراسر کشور مورد حمایت قرار داده است گفت: 50 دانشجوی مستعد و برتر استان زنجان در قالب طرح شهید وزوایی مورد حمایت قرار گرفتند.

سیف‌اله رسولی در گفت‌وگو با موج رسا; با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان هر ساله از بین استعدادهای برتر که در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند افرادی را انتخاب می‌کند اظهار کرد: تعدادی از استعداد‌های برتر  با توجه به عملکرد آموزشی و پژوهشی و دیگر فعالیت‌های مرتبط آنها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و از بین آنها نفراتی انتخاب می‌شود.

وی افزود: در طرح شهید وزوایی امسال بالغ بر 4 هزار نفر دانشجویان مستعد برتر توسط بنیاد نخبگان در سراسر کشور انتخاب شده‌اند که این آمار استعدادهای برتر کشوری هستند که بیش از 50 نفر از آنها برای استان زنجان است.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان عنوان کرد: استعدادهای برتر استان از جنبه‌های مختلف مورد حمایت بنیاد نخبگان استان زنجان هستند. حمایت از دانشجویان برتر استان زنجان کاری است که بنیاد نخبگان استان باید به نحو احسن این امر را انجام دهد.

وی افزود: در کنار حمایت‌های مالی که بنیاد نخبگان از دانشجویان دارای استعداد برتر انجام می‌دهد با توجه به استعداد و علاقه فرد، و امکانات و نیاز محل تحصیل دانشجویان، در طول دوره حمایتی مجموعه از فعالیت‌ها برای دانشجویان پیش‌بینی و وظایفی بر عهده افراد قرار می‌گیرد که عموماً در راستای توانمند سازی آنها می‌باشد. همچنین در قالب طرح شهید احمدی روشن و با تشکیل هسته‌های مسئله محور، امسال تعداد 50 نفر دیگر از دانشجویان مستعد، مورد حمایت بنیاد نخبگان استان زنجان قرار داده شده است.

وی اضافه کرد: برای دانشجویان مستعد شرایط ورود به هسته‌های شهید احمدی روش در مقایسه با طرح شهید وزوایی آسانتر است و داشتن معدل 17 ، 5.17 و 18 به ترتیب برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری شرط اولیه ورود به این هسته است.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان ایراد کرد: طرح‌های مختلفی در بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای نخبگان استان‌ها با هدف شناسایی، معرفی و تکریم و الگوسازی از افراد نخبه و سرآمد، شناسایی و حمایت از استعدادهای برتر دانشجویی و دانش آموزی در استان و در کشور در حال اجرا است.

وی افزود: نظارت بر نحوه عملکرد هسته‌های مسئله محور شهید احمدی روشن به طور مشترک با رئیس بنیاد نخبگان هر استان است و نماینده دستگاه یا صنعت صاحب مسئله است که در بازه‌های زمانی 2 تا 3 ماهه جلسات ارزیابی برگزار می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان: در این جلسات از مشارکت و هم فکری اصحاب نظر در حوزه‌های مرتبط به موضوع طرح‌ها هم استفاده می‌شود.

رسولی ادامه داد: حضور دانشجویان مستعدد در این هسته‌ها و در جلسات متعدد ارزیابی و ارتباط مثمر ثمر با صاحبان مسئله و متخصصین حوزه‌های مرتبط، بستر لازم را برای شناخت هرچه بیشتر دانشجویان مستعد فراهم شود تا دستگاه‌ها و متقابلا شناسایی نیروهای مستعد جوان از طرف دستگاه را مهیا می‌کند.

وی ادامه داد: این کمک می‌کند تا دانشجویان مستعد پس از اتمام دوره تحصیل خود بتوانند در سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه با توجه به تخصص خود و شناخت فراهم شده توسط حوزه‌های مختلف وارد بازار کار شود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر