logo
امروز : شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۸:۵۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/4/1 ] [ 10 رمضان 1444 ]
[ شناسه خبر : ۲۹۲۰ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد

شناسایی16روستای طرح گردشگری در استان زنجان

-شناسایی16روستای-طرح-گردشگری-در-استان-زنجان-

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت:تا کنون 16 روستای طرح گردشگری در استان زنجان شناسایی شده است که اقدامات لازم برای معرفی این روستاها انجام می شود.

یحیی رحمتی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: در کشور 500 روستای طرح گردشگری در برنامه پنج ساله ششم توسعه شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه برای استان زنجان نیز 16 روستای طرح گردشگری معرفی شده است، تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید این روستاها به عنوان روستاهای گردشگری تقویت شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان خاطرنشان کرد: در سال جاری تقویت دو روستای استان زنجان برای گردشگری در دستور کار است که برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است.

رحمتی بیان داشت: روستاهای گلابر و شیت به عنوان روستاهای طرح گردشگری محسوب می شوند که تقویت زیرساخت های این روستاها مورد توجه قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های بخش گردشگری این روستاها برجسته سازی شده و برنامه ریزی های لازم برای معرفی این ظرفیت ها انجام می شود، ادامه داد: آثار فرهنگی و تاریخی این روستاها به منظور استفاده گردشگران معرفی می شود.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر