logo
امروز : سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/5/18 ] [ 5 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۲۹۲
مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان خبرداد

رشد ۱۸ درصدی تعداد جایگاههای سی‌ان‌جی/ استحصال ۳۲۵ هزار لیتر پساب صنعتی در منطقه زنجان

رشد-۱۸-درصدی-تعداد-جایگاههای-سی‌ان‌جی-استحصال-۳۲۵-هزار-لیتر-پساب-صنعتی-در-منطقه-زنجان

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با اشاره به استحصال پساب صنعتی در منطقه زنجان گفت: از سال ۹۳ تا ۹۵ در حدود ۳۲۵ هزار لیتر پساب صنعتی و ۳۴۲ هزار تن پسماند از انبار نفت شهید تند گویان منطقه خارج شده است.

محمود آقا محمدیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; از استحصال پساب صنعتی و امحا پسماند در ۳ سال اخیر در منطقه خبر داد و اظهار کرد: از سال ۹۳ تا ۹۵ در حدود ۳۲۵ هزار لیتر پساب صنعتی و ۳۴۲ هزار تن پسماند از انبار نفت شهید تند گویان منطقه خارج شده است.

وی تصریح کرد: در طی ۳ سال اخیر ۳۲۵ هزار لیتر پساب صنعتی حاصل از آبگیری مخازن برای تصفیه به انبار نفت ری ارسال شده است.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان ابراز کرد: در این مدت همچنین ۳۴۲ هزار تن پسماند حاصل از لایروبی مخازن لجن‌های نفتی نیز با مجوز محیط زیست و برای سوزانده شدن در کوره زباله سوز پتروشیمی تبریز به آن منطقه برای تعیین تکلیف و امحاء ارسال شده است.

وی بیان کرد: با توجه به پیگیریهای مستمر واحدهای HSE و مهندسی و کنترل کیفیت منطقه در ۳ سال اخیر و به جهت ارائه فرآورده مطلوب و با کیفیت به شهروندان محترم در ۳ سال اخیر ۳۲۵ هزار لیتر پساب صنعتی حاصل از آبگیری مخازن استحصال به انبار نفت ری و ۳۴۲ هزار تن پسماند حاصل از لایروبی مخازن برای امحاء به پتروشیمی تبریز ارسال شده است.

 

رشد ۱۸ درصدی جایگاههای CNG

آقا‌محمدیان از رشد ۱۸ درصدی تعداد جایگاههای CNG در ۴ سال اخیر خبر داد و افزود: تعداد جایگاههای عرضه گاز طبیعی با توجه به لزوم استفاده از این سوخت پاک از تعداد ۳۴ جایگاه (۲۰ تک منظوره و ۱۴ دومنظوره) در سال ۹۲ به ۴۰جایگاه (‌۲۴تک منظوره و ۱۶ دو منظوره ) در سال جاری رسیده است.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان همچنین افزود: در سال ۹۲ منطقه دارای ۳۴ جایگاه با ظرفیت۴۲ هزار و ۶۲۸ متر مکعب برساعت و متوسط فروش روزانه ۴۳۰هزار متر مکعب بوده که در سال جاری این تعداد به ۴۰ جایگاه با ظرفیت ۴۹ هزار و ۶۲۸ متر مکعب بر ساعت و متوسط فروش روزانه ۵۱۰ هزار متر مکعب رسیده است.

وی افزود: متوسط فروش روزانه نیز در این مدت با یک افزایش ۱۹ درصدی روبرو بوده که حاکی از تمایل بیشتر شهروندان به استفاده از این سوخت پاک و از طرفی افزایش تعداد جایگاهها و ارتقاء ظرفیت جایگاههای موجود در منطقه بوده است.

آقامحمدیان همچنین بیان کرد: با توجه به تخصیص ۲۵ درصد سبد حمل و نقل در برنامه پنجم توسعه به این سوخت پاک میزان جایگاههای موجود در منطقه بیش از درصد تخصیصی بوده و از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار است.

وی گفت: این شرکت آمادگی دارد که درخواستهای جدید احداث جایگاه CNG در استان را با استفاده از تسهیلات و سرمایه گذاری شخصی و در چارچوب اطلاعیه و دستورالعملهای موجود بررسی و امکان سنجی می‌کند.

مدیر پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان همچنین تصریح کرد: میزان فروش ۱۰ ماهه در منطقه از ۱۰۶ میلیون متر مکعب در سال ۹۲ به ۱۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب در سال جاری رسیده که این نیز حاکی از یک رشد ۱۶ درصدی است.

وی با اشاره به وضعیت موجود جایگاههای CNG استان اشاره و ابراز کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد جایگاههای منطقه موفق به اخذ تاییدیه استاندارد از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شده اند و استاندارد سازی سایر جایگاهها نیز دردست اقدام است.

///ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *