logo
امروز : جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲:۲۰
[ شناسه خبر : ۲۹۱۲۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 6 دقیقه ]
در نماز جمعه این هفته مطرح شد:

دستاورد‌های انقلاب اسلامی در عرصه اقتصاد قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست

دستاورد‌های-انقلاب-اسلامی-در-عرصه-اقتصاد-قابل-مقایسه-با-قبل-انقلاب-نیست-
در نماز جمعه این هفته استان زنجان به موضوعات مختلفی از جمله بخشی از دستاورد‌های انقلاب در طول ۴۴ سال گذشته و توجه به مولد‌سازی اموال مازاد دولتی با ارزش پایین پرداخته شد.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام حسینی نسب امام جمعه شهرستان سلطانی در خطبه‌های نماز جمعه سلطانیه با توصیه به تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، با بیان اینکه ارتباط با نامحرم از دام‌های شیطان است و در آیات و روایات از این نهی شده، گفت: گفت‌و‌گو با نامحرم و ارتباط با او اگر به قصد ازدواج باشد با اطلاع خانواده بدون زمینه فساد به مقدار ضرورت و آشنایی نسبی برای ازدواج اشکال ندارد و اگر این مقدار آشنایی حاصل شد، ادامه دادن ارتباط بدون عقد جایز نیست.

حسینی‌نسب با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و با تشریح چرایی انقلاب گفت: وابستگی همه جانبه به غرب خصوصا آمریکا و بی‌اختیاری شاه در تصمیم گیری، فساد و دین‌ستیزی حاکمان طاغوت، تلاش برای انحراف و ضایع کردن جوانان، بی‌اعتنایی به رأی مردم، عقب‌ماندگی کشور در علم، صنعت و عدم برخورداری‌ از خدمات عمومی از عوامل انقلاب است.

وی به عکس‌العمل دشمنان به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه حمله نظامی ناجوانمردانه ۸ ساله به کشور برای سرنگونی نظام، تحریم و محاصره اقتصادی، تهاجم فرهنگی و هجمه به باورها و اعتقادات مردم، جلوگیری از پیشرفت علمی، صنعتی کشور و برنامه‌ریزی برای براندازی نظام اسلامی نمونه‌هایی از مخالفت دشمنان با انقلاب اسلامی است، گفت: جنگ تحمیلی، تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی و اغتشات برای مقابله با انقلاب اسلامی است. 

امام جمعه سلطانیه به دستاوردهای انقلاب اسلامی با همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها در عرصه های مختلف اشاره کرد گفت: امنیت و حفظ تمامیت ارضی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است در حالی که در ۲۰۰ سال منتهی به انقلاب ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع از خاک ایران را بیگانگان برده‌اند و در علم و فناوری که بعد از انقلاب از نقطه صفر آغاز شده ۲۳ پله ارتقاء پیدا کردیم و در منطقه رتبه اول علمی از آن ایران است.

وی با اشاره به اینکه گسترش اخلاق و معنویت نیز از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: وجه تمایز انقلاب اسلامی با حکومت‌های دیگر اخلاق و معنویت است.

حسینی نسب بیان کرد: وضعیت فعلی از لحاظ اقتصادی قابل دفاع نیست و وعده‌های اقتصادی باید عملی شود ولی با این حال دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه اقتصاد نیز قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست بطوری که حدود دو سال قبل از انقلاب ۴۶ درصد مردم زیر خط فقر بودند اما همین میانگین در سال ۹۱ به حدود ۸ درصد رسیده بود که متاسفانه در سال‌های اخیر کمی بیشتر شده و این همان یک دهه عقب ماندگی است.

وی گفت: روش مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم و همچنین در سخنرانی‌ها از جمله در دیدار با تولید کنندگان و کارآفرینان در "دفاع واقع بینانه" و "نقد منصفانه" از خدمات نظام اسلامی برای همه ما الگوست.

امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه تحریم اقتصادی ایران برای به چالش کشیدن انقلاب، ۱۰ سال پیش در آمریکا طراحی شد و تصمیم گرفتند که مواجهه با ایران یک جنگ اقتصادی باشد، گفت: تولید داخلی و ساخت ایران پاسخ کوبنده به تحریم های اقتصادی است. 

وی با اشاره به مراسم معنوی اعتکاف افزود: اعتکاف فرصت خلوت با خدا در خانه خدا برای به آرامش رسیدن دلهای ناآرام است و ذکر خدا آرامش بخش دلهاست.

خطیب جمعه سلطانیه با گرامیداشت ۱۳ رجب سالروز ولادت مولود کعبه حضرت علی علیه السلام و با بیان اینکه عظمت علی (ع) را جز خدا و پیامبر نمی‌تواند بشناسد، شجاعت در پذیرش حق را از ویژگی‌های آن حضرت دانست و افزود: سبقت او در پذیرش اسلام و اولین مسلمان بودن و مخفی نگه نداشتن ایمان و دفاع از حق نمونه هایی از شجاعت آن حضرت در پذیرش حق است و حالا ما باید خود را با این معیار بسنجیم که ما در میدان هجمه ها چقدر مرد میدان دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب هستیم.

لزوم توجه به مولد سازی اموال مازاد دولتی

حجت‌الاسلام محمد‌رضا علی‌اکبری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان ماهنشان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: نکانی که رهبر در رویداد با کارآفرینان داشتند بار دیگر مهر تاییدی بود چراکه اگر این نظام علیرغم برخی بی‌تدبیری‌ها همچنان پویاست و با بالندگی مسیر رشد و ترقی را طی می کند به دلیل داشتن رهبری فرزانه چون ایشان است. 

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود آمار و اطلاعات دقیق متمرکز و علمی را پایه اصلی در تصمیم‌گیری کارآمد برای کشور خواندند و آمار را ضرورت قطعی و اصلی برای برنامه‌ریزی در خصوص منابع و نیازهای متنوع و گسترده کشور دانستند.

امام جمعه ماهنشان گفت: بر مبنای نظرات رهبر انقلاب در آمارها هم باید وضعیت موجود تبیین شود و هم روند تغییرات شناسایی شوند تا در روزگار کنونی که سرعت تغییرات در آن بسیار زیاد است مسئولان و تصمیم‌گیران کشور در اثر تغییر روند‌ها غافلگیر نشوند. 

وی در ادامه اذعان کرد: اموال بلا‌استفاده دولتی یا اموالی که ارزش افزوده و بهره‌وری پایین دارد و استفاده مطلوب از آنها صورت نمی‌گیرد باید شناسایی و بهینه سازی شود و بهره‌وری و ارزش افزوده آنها افزایش یابد و از درآمد آن در توسعه زیرساخت‌ها استفاده شود.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری با محکوم کردن حمله یک مهاجم به سفارتخانه جمهوری آذربایجان که به قصد شخصی بوده و باعث کشته شدن یک نفر و مجروح شدن دو نفر گردید بیان کرد: نباید اجازه دهیم چنین اتفاقی رخ دهد تا دشمنان از چنین اتفاقاتی سوء استفاده نمایند باید نیروهای حفاظتی و امنیتی بیشتر هوشیار باشند.

وی با بیان اینکه ملت ایران و آذربایجان اشتراکات مذهبی و دینی دارند و دو ملت دوست و برادر می‌باشند خاطر نشان کرد: دولت آذربایجان نباید از این حادثه سوء استفاده کند.

امام جمعه ماهنشان با اشاره به عملیات شهادت طلبانه روز جمعه مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی که به کشته شدن هشت صهیونیست شد گفت: راه برد تسلیح کرانه غربی و شعله‌ور ساختن آن علیه اسرائیل با موفقیت در حال انجام است و نتانیاهو نمی‌تواند به راحتی آن را حل کند با این حال فکر رویارویی با ایران را هم نمی تواند بکند.

وی با اشاره به روز جمعه ۱۴ بهمن ماه روز فناوری فضایی گفت: فناوری فضایی امروز کشور ما همان اعتقاد به اصل ما میتوانیم می‌باشد که امام رحمت الله به همه ما آموختند امیدواریم دانشمندان ما به این مقدار بسنده نکنند و به افق‌های بالاتری نظر نمایند و صنایع دیگر هم از فناوری فضایی الگو بگیرند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر