logo
امروز : پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/23 ] [ 1 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۲۹۰۹۵
رئیس حوزه هنری استان زنجان:

حضور فیلمهای کوتاه زنجان در جشنواره بین المللی فیلم۱۰۰

حضور-فیلمهای-کوتاه-زنجان-در-جشنواره-بین-المللی-فیلم۱۰۰
رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: حوزه هنری استان زنجان با تولید 9 فیلم کوتاه و انیمیشن در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های صد ثانیه‌ای شرکت خواهد کرد.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان زنجان، امیرنعمتی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: 9 فیلم کوتاه و انیمیشن جهت حضور در جشنواره سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ 100 تولید شدند.

نعمتی بیان کرد: چهار عنوان از آثار مربوط به حمایت دفتر هنرهای تصویری معاونت راهبری امور استان‌ها می‌باشد که در مراحل نهایی تولید قرار دارند.

وی در مورد اسامی و عوامل فیلم‌ها گفت: فیلم «کیک تولد» به کارگردانی وحید انصاری، فیلم «مساعده» به کارگردانی شبنم طارمی، فیلم «فرصت» به کارگردانی مهدی خدایی و پویانمایی «آنا» به کارگردانی میثم سیفی جزو فیلمنامه‌های تصویب شده توسط دفتر هنرهای تصویری هستند که به تولید رسیده‌اند.

رئیس حوزه هنری زنجان اضافه کرد: علاوه بر این، پس از انتشار فراخوان حمایت از تولیدات صد در استان‌ها حدود 35 طرح و فیلمنامه به واحد هنرهای تصویری رسید که پس از بررسی توسط شورای تصویب فیلمنامه حوزه هنری زنجان در قالب حمایت از آثار از اثر پویانمایی «ریش ریشو» به کارگردانی جعفر صیادی حمایت به عمل آمد.

نعمتی در ادامه گفت: تعداد 3 فیلم کوتاه تجربی در قالب 100 ثانیه نیز توسط فعالان باشگاه مستندسازی حوزه هنری استان زنجان با عناوین «مشت آخر»، «داستان دست‌ها» و «ایران عزیز» تولید شده است.

وی افزود: تعدادی از هنرمندان فیلمساز مرتبط با حوزه هنری نیز برای شرکت در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم 100 تولیداتی داشته اند.

نعمتی در پایان گفت: امسال حمایت‌های ویژه‌ای از سوی معاونت راهبری امور استان‌ها برای تولیدات فیلم 100 در استان‌ها انجام گرفت و در حدود 100 اثر در سراسر کشور تولید شد که این موضوع نویدبخشِ دمیده شدن روح تازه‌ به تولید آثار ارزشمند سینمای کوتاه در استان‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر