logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۰۱
[ شناسه خبر : ۲۹۰۸۵ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان در گفت‌وگو با موج‌رسا:

استان زنجان جزو استان‌های قرمز در بکارگیری نیروهای تبعه کشور‌های دیگر است

استان-زنجان-جزو-استان‌های-قرمز-در-بکارگیری-نیروهای-تبعه-کشور‌های-دیگر-است-
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اکثر نیروهای زیرپله‌ای بکارگیری شده جزو تبعه کشور‌های دیگر است، گفت: استان زنجان جزو استان‌های قرمز در بکارگیری نیروهای تبعه کشور‌های دیگر است.

محمود عزیزخانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی بعد از وزارت بهداشت، دومین ارائه دهنده خدمات درمانی در سطح کشور است.

وی با اشاره به اینکه در کل کشور ۵۰ هزار واحد درمانی سازمان تامین اجتماعی در حال ارائه خدمات به مراجعان هستند، افزود: جمعیت کثیری زیر چتر سازمان تامین اجتماعی قرار دارند و در استان زنجان ۵۲ درصد جمعیت تحت پوشش هستند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد بالایی از واحد‌های سازمان تامین اجتماعی در کشور خدمات رایگان به مراجعان تحت پوشش ارائه می‌دهد گفت: در استان زنجان بیمارستان امام حسین(ع) و بیمارستان امید ابهر همچنین پنج درمانگاه خدمات درمانی، دندان‌پزشکی، آزمایشگاهی متناسب با سطح درمانی مجموعه به مراجعان خدمات رایگان ارائه می‌دهند.

وی در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با فعالیت کارگران زیرپله‌ای در استان اذعان کرد: استان زنجان جزو استان‌های قرمز در بکارگیری نیروهای با تبعه کشور‌های دیگر از جمله افاغانه است و در این راستا دارای خط قرمز می‌باشد، با این وجود اکثر نیروهای بکارگرفته شده به صورت زیر پله‌ای، اکثرا از کشور‌های همسایه هستند.

وی با بیان اینکه نباید نیرویی به صورت زیر پله‌ای بکارگیری شود، خاطر‌نشان کرد: در صورت شناسایی هموطنانمان که به صورت زیر پله‌ای بکارگیری شده‌اند، کارفرما جریمه می‌شود و سابقه بیمه‌پردازی برای این کارگر در نظر گرفته می‌شود.

عزیزخانی اذعان کرد: سالانه تعداد شکایت بالایی از کارفرمایانی که نسبت به پرداخت حق بیمه کارکنان اقدام نکرده‌اند به سازمان ارسال شده و مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر