logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۵۸
[ شناسه خبر : ۲۸۹۲۶ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 1 دقیقه ]

۲۳ نفر از زندانیان استان زنجان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) و روز مادر آزاد شدند

۲۳-نفر-از-زندانیان-استان-زنجان-به-مناسبت-ولادت-حضرت-زهرا(س)-و-روز-مادر-آزاد-شدند
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه(س) و روز مادر 23 زندانی استان زنجان به بهره گیری از ارفاقات قانونی از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده برگشتند.

به گزارش موج رسا; به نقل از روابط عمومی دادگستری استان زنجان؛ 

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی گفت:  با توجه به  دستور ریاست قوه قضاییه در روز  ۱۹ دی در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه  مبنی بر بررسی مجدد و پالایش پرونده های زندانیان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر تعداد 23 نفر از واجدین شرایط با بهره مندی از ارفاقات قانونی آزاد شدند.
رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد:حل مشکلات زندانیان، کاهش جمعیت کیفری، بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد از اهم برنامه‌هایی است که در دادگستری استان به آن پرداخته می‌شود.
وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های ارفاقی قانونی و مجازات‌های جایگزین حبس گامی مؤثر در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است که باید بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد و لازم است رؤسا، دادستان‌ها و قضات استان در بهره گیری از این ظرفیت‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
حجت الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: رویکرد سازشی در پروندها در استان زنجان  با شتاب و روند صعودی دارد و جا دارد  در پایان از تلاش های  مجدانه و ارزشمند  قضات ، شورای حل اختلاف استان  و اداره  زندان‌های استان تقدیر نمایم چرا که  فراهم‌سازی زمینه اصلاح و بازپروری زندانیان با تلاش این عزیزان فراهم می‌گردد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر