logo
امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۵
[ شناسه خبر : ۲۸۸۸۱ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خبر داد؛

بیش از 100 هزارتن کالاهای اساسی در استان زنجان توزیع شده است

بیش-از-100-هزارتن-کالاهای-اساسی-در-استان-زنجان-توزیع-شده-است
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از توزیع بیش از 101 هزار و 818 تن کالاهای اساسی از اول فروردین تا آخر آذر ماه سال 1401 در استان زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا; به نقل از واحد روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان، ولی اله زمانی، اظهار کرد: بیش از 101 هزار و 818 تن انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، شکر و آرد در راستای ماموریت‌های اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان با هماهنگی کارگروه تنظیم بازار توزیع شده است.

 زمانی با اشاره به اینکه 89 هزارتن آرد برای مصارف شهروندان زنجانی توزیع شده است، افزود: برای تولید آرد بیش از 90 هزار و 219 تن گندم از ذخایره اداره کل به کارخانجات آردسازی استان اختصاص داده شده و مابقی آرد مورد نیاز از کارخانجات سایر استان‌ها تامین گردیده است.

وی گفت: بیش از 89 هزار تن آرد برای مصارف واحدهای خبازی و بیش از 3 هزار 167 تن آرد برای مصارف خام روستایی فاقد نانوایی توزیع گردیده است.

زمانی خاطرنشان کرد: 6 هزار و 682 تن شکر سفید نیز در بسته‌بندی‌های مختلف و با احتساب یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در اختیار کارگروه تنظیم بازار استان قرار گرفته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار و 969 تن برنج از انواع تایلندی، پاکستانی و هندی برای مصرف خانوارها، صنف و صنعت از محل ذخایر استان، متناسب با موجودی انبارها و با قیمت درب انبار به منظور عرضه در سطح استان زنجان توزیع شده است.

زمانی در رابطه با موجودی انبارهای استان زنجان، گفت: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان در حال رایزنی برای افزایش ذخایر استراتژیک استان بوده و میزان موجودی کالاهای اساسی استان در حد قابل قبول است.

وی عنوان کرد: در انبار کالاهای اساسی این اداره کل به مقدار مورد نیاز استان انواع کالاهای اساسی شامل گندم، برنج و شکر ذخیره و نگهداری شده تا در موقع نیاز و بر اساس هماهنگی ستاد تنظیم بازار برای مصرف شهروندان زنجانی اختصاص داد

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر