logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۷
[ شناسه خبر : ۲۸۸۴۴ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 8 دقیقه ]
در میزگرد موج رسا مطرح شد؛

حاج قاسم سلیمانی تئوری خاورمیانه جدید را باطل کرد/ حاج قاسم سلیمانی در منطقه خاورمیانه امنیت ساز بود+فیلم

حاج-قاسم-سلیمانی-تئوری-خاورمیانه-جدید-را-باطل-کرد-حاج-قاسم-سلیمانی-در-منطقه-خاورمیانه-امنیت-ساز-بود+فیلم
در میزگرد موج رسا موضوعات مختلفی در خصوص شخصیت و خدمات حاج قاسم در جبهه مقاومت مطرح شد.

به گزارش موج رسا; در سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت برای بررسی شخصیت و خدمات حاج قاسم سلیمانی میزگردی با حضور فعالان دانشجویی و بین‌الملل در دفتر پایگاه خبری موج رسا برگزار شد که مشروح آن را ادامه می‌خوانید:

حاج قاسم برهم زننده معادلات دشمنان

امیرحسین محمدی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای فرودگاه بغداد به‌خصوص سردار حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، اظهار کرد: همان‌طوریکه ما انقلاب اسلامی را نقطه عطفی در تحولات جهان و به‌خصوص جهان اسلام می‌دانیم یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی که به شکل موفق و کاربردی باری از دوش این انقلاب برداشت تشکیل جبهه مقاومت در منطقه و به‌خصوص تشکیل این جبهه در مقابل رژیم صهیونیستی و ایالات‌متحده آمریکا است که فعالیت‌های ضد بشری را در منطقه انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه حضور حاج قاسم سلیمانی در منطقه و کار هایی را انجام داده‌اند در دو بخش قابل‌بررسی است، ابراز کرد: اولین بخش مهم و راهبردی در مکتب حاج قاسم سلیمانی این است که ایشان توانستند یک سازمان‌دهی ویژه‌ای در گروه‌های مقاومت انجام دهند.

مسئول قرارگاه بین‌الملل بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به سازمان‌دهی بسیار جدی نیروها در حزب‌الله لبنان و کشور عراق، تصریح کرد: این سازمان‌دهی نیروها و تبدیل ملت‌های مسلمان به یک ید واحد در برابر دشمن نقطه عطفی در حوزه فعالیت حاج قاسم سلیمانی بود.

وی با بیان اینکه نکته دوم که فعالیت حاج قاسم را برجسته می‌کند، حضور و فعالیت و شخصیت جهادی و فعال حاج قاسم یکی از ویژگی‌های برجسته حاج قاسم در محور مقاومت است، ادامه داد: حضور فعال و جهادی حاج قاسم در منطقه باعث شد که دوست و دشمن اذعان کنند که حاج قاسم سلیمانی یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فرماندهان نظامی دنیا است.

محمدی با بیان اینکه به‌زعم دشمن برهم زننده معادلات دشمنان در فکر اندیشه رهبری و در عمل حاج قاسم سلیمانی بودند، افزود: به اذعان هیلاری کلینتون و ترامپ شاهد این بودیم که داعش را این‌ها در منطقه ایجاد کردند و برهم زننده این معادله و تئوری خاورمیانه جدید حاج قاسم سلیمانی بود.

دست پنهان و آشکار اروپا و آمریکا در ترور حاج قاسم سلیمانی

وی با بیان اينکه چراغ سبز ترور حاج قاسم سلیمانی صرفاً به دست و تصمیم‌گیری ایالات‌متحده نبوده است، ابراز کرد: چراغ سبز دولت‌های اروپایی و لابی‌های رژیم صهیونیستی در ترور حاج قاسم نقش مؤثری داشت که دولت ایالات‌متحده این ترور را به عهده گرفت و این ترور ناجوانمردانه را انجام داد.

مسئول قرارگاه بین‌الملل بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی در منطقه با قدرتی مبارزه کرد که این قدرت با تمامی جنگ‌های اخیر و جنگ‌های صدسال گذشته متفاوت بود، خاطرنشان کرد: آنچه این جنگ را سخت می‌کرد این بود که تمامی این جنگ‌ها در ممالک اسلامی بود و این مسلمان‌ها بودند که در کنار هم قرار می‌گرفتند.

وی با بیان اینکه جنگ فرهنگی که دشمن در منطقه ایجاد کرد توانست یک نوع اسلام افراطی و ناصحیح را در منطقه رواج دهد، تأکید کرد: مبارزه حاج قاسم در این کشورها هم در حوزه اندیشه و هم در حوزه سخت بود.

محور مقاومت محدود به حوزه نظامی نیست

فاطمه نادری با بیان که زمانی که صحبت از محور مقاومت می‌شود اکثراً به یاد عرصه نظامی می‌افتند درحالی‌که این مبارزه ابعاد مختلفی داشت، و باید تمامی این ابعاد بررسی شود حتی عقبه ایدئولوژیک این محور، اظهار کرد: حاج قاسمی که خود افتخار جهان اسلام هستند خود را شاگرد مکتب اسلامی می‌دانستند.

وی بیان کرد: اينکه اوایل انقلاب سازمان منافقین و حزب توده در پی این بودند که ذهن جوانان و ایدئولوژی آن‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهند و اگر نبود مناظرات بحث‌ها و سخنرانی‌هایی امثال علامه مصباح آن‌ها موفق می‌شدند.

مسئول واحد خواهران قرارگاه بین‌الملل بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه درگیری محور مقاومت فقط در بحث نظامی نیست بلکه در عرصه‌های فرهنگی و ایدئولوژیک در مقابل لیبرالیسم غربی است، افزود: همان‌طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند: این جنگ یک جنگ ترکیبی است و در تمامی عرصه‌های سیاسی، فرهنگیث اقتصادی و... است.

وی با بیان اینکه در کشور لبنان شاهد بودیم که تحریم‌های سوخت و انرژی اعمال شد که با هوشمند حزب‌الله لبنان و در تأمین سوخت از ایران، این تحریم خنثی شد، تصریح کرد: از طرف دشمنان ایجاد تحریم‌های اقتصادی باهدف ایجاد نارضایتی در کشورهای مستقل در دولت‌هایی که با نظام لیبرال‌ها مخالف هستند، انجام می‌شود.

نادری بیان کرد: شاهد این هستیم که امروزه فشارهای اقتصادی لبنان تشدید شده است برای اینکه دولتی که حامی آمریکا و عربستان باشد روی کار بیاید.

فعالیت جبهه مقاومت در حوزه عمرانی کشورهای عضو محور مقاومت

وی با بیان اینکه هدف امپریالیسم جهانی به انزوا کشاندن کشورهای محور مقاومت توسط محور غربی، عربی عبری است، افزود: این پیروزی‌هایی که در این محور به دست می‌آید باعث شکل‌گیری تمدن اسلامی خواهد شد.

مسئول واحد خواهران قرارگاه بین‌الملل بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه محور مقاومت محدود به عرصه نظامی نیست و حتی عرصه عمرانی را در برمی‌گیرد، ادامه داد: بعد از جنگ ۳۳ روزه لبنان که ۱۲۰۰ نفر شهید شدند مدارس، مساجد، بیمارستان‌ها و پل‌ها تخریب شدند. حاج قاسم سلیمانی به شهید شاطری گفتند که در لبنان کارهای عمرانی و بازسازی را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه در این زمان حتی کلیساها موردبازسازی قرار گرفت و حتی بهتر از قبل ساخته شد شهید شاطری به محور سوریه رفتند و آنجا هم شاهد آبادانی‌های عمرانی جهت پیش برد اهداف جبهه مقاومت بودیم، افزود: نخ تسبیح تمامی این ستاره‌های پرفروغ حاج قاسم سلیمانی بوده که در واقع الهام‌بخش این محور هستند.

نادری بیان کرد: از دیگر نمودها گفتمان اصیل اسلام ناب محمدی در جهان باید به شیعیان افغانستان و پاکستان اشاره‌کنیم، چراکه در جبهه‌های عراق و سوریه می‌جنگند درحالی‌که از وطن جغرافیایی خودشان کیلومترها دور بودند.

وی با بیان اینکه رزمندگان گفتمان مقاومت محدود به عرصه نظامی نیستند، تصریح کرد: دیپلماتی که حاضر نیست از حقوق این مردم بگذرد و سازش کند، دانشجویی که تبیین می‌کند اقدامات محور مقاومت را در جامعه، اقتصاددانی که تلاش می‌کند برای این‌که تحریم‌هایی که علیه محور مقاومت اعمال کرده خنثی کند عضو جبهه مقاومت است.

مسئول واحد خواهران قرارگاه بین‌الملل بسیج دانشجویی استان زنجان با بیان اینکه در شرایط سخت، جنگ و بحران حاج قاسم توانستند ظرفیت‌ها را به فعلیت برسانند و جهش را محقق کنند، افزود: حاج قاسم سلیمانی از طریق گسترش مناسبات کشورهای محور مقاومت کمک‌های بزرگی به معیشت مردم و کشورهای مورد تحریم انجام دادند، چراکه لازمه توسعه تجارت ایجاد حیاط امنیتی بود که ایشان ایجاد کرد.

وی بیان کرد: در اندیشه حاج قاسم دستورالعمل تمامی پیروزها پیروی از ولایت‌فقیه است.

ناتوانی رژیم صهیونیستی در برابر غزه

الهه هادئی‌نژاد با تبریک و تسلیت سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: اگر بخواهیم در خصوص محور مقاومت یا جبهه مقاومت یا حاج قاسم سلیمانی صحبت کنیم باید زمان‌های زیادی صرف کنیم و حتی یک سال کم است.

وی با بیان اینکه حرف‌هایی که در خصوص حاج قاسم زده می‌شود قطره‌ای از دریای حاج قاسم است، ابراز کرد: حاج قاسم با ورودشان به محور مقاومت توانست کشورهای ایران، عراق، لبنان و سوریه را باهم در یک جبهه متحد کند.

مسئول سیاست ورزی بسیج دانشجویی پیام نور زنجان با بیان اينکه شهید سلیمانی توانست از کشورهای مظلوم که تنها سلاح‌شان در برابر آمریکا و صهیونیست‌ها سنگ بود یک جبهه مقاومت با توان داخلی بسازد و مجهزشان کند، تصریح کرد: درصورتی‌که الآن رژیم صهیونیستی به غزه حمله می‌کند و غزه به‌عنوان یک جغرافیا و منطقه کوچک به نحوی صهیونیست‌ها را وحشت‌زده می‌کند که درگیری‌ها بیشتر از ۴۸ ساعت در مقابل غزه نمی‌توانند مقاومت کنند.

نقش امنیت‌ساز حاج قاسم در منطقه 

وی بیان کرد: سردار سلیمانی نه‌تنها در کشور خودمان ایران بلکه در تمام منطقه امنیت ساز بودند و با ایدئولوژی‌های جنگی خود و باقدرت و خطرپذیری‌شان و مسئولیت‌پذیری‌شان توانستند واقعاً امنیت‌ساز تمامی منطقه خاورمیانه باشند.

هادئی نژاد با بیان اینکه هدف آمریکا این بود که عراق و سوریه را مانند سایر کشورها به یک گاو شیرده تبدیل کنند اما با شجاعت سردار سلیمانی این سیاست آمریکا با شکست مواجه شد، تصریح کرد:  دلیل تنفر آمریکا نسبت به حاج قاسم و ترورشان همین امر بود.

وی با بیان اینکه کمک به امت‌های مظلوم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های برجسته مکتب حاج قاسم است که باید روی این فرهنگ کارکرد و این فرهنگ را ترویج داد، عنوان کرد: حدود سه سال است که از حضور فیزیکی حاج قاسم محروم هستیم اما باید راه و مکتب ایشان را همیشه ادامه دهیم و بین ملت ایران و سایر آزادی خواهان این فرهنگ را زنده نگهداریم و نگذاریم این فرهنگ فراموش شود.

 

انتهای پیام/

نظرات
[ نام : ] [ ۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
کاش در خصوص محبوبیت حاج قاسم در جامعه هم سوال می کردین
[ نام : ] [ ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
موضوعات خوبی رو انتخاب می کنید برای نشست با دوستان خواستم تشکر کنم
[ نام : احمد اکبری ] [ ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
برادر بزگوار پیشنهاد می کنم جلسات خبری تون رو با یه استاد برگزار کنید و دوستان سوال کنند شما که تجربه این کار رو داری چرا انجام نمیدی؟ بهت میگم قبول نمی کنی اینجات نوشتم رئیست ببینه
[ نام : ا. حمدی ] [ ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
آقای کریمی از شما انتظار داریم به جای اینکه فقط از رو تقویم برید رو مسائل مهم تر تمرکز کنید یادمه زمان دانشجویی خیلی رو مسائل سیاسی و خدمت به مردم حساس بدین این ها رو فراموش کردین مسائل تربیتی و فرهنگی که عمده دغدغه تون بود رو فراموش کردین از شما انتظار بیشتری داریم. البته اگر مثل قبل انتقاد پذیر هستین و عوض نشده باشید.
[ نام : ] [ ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
لطفا از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه های دیگه هم دعوت کنید فقط تمرکز شما رو دانشگاه آزاد و زنجان هستش
[ نام : ] [ ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
زنده باد بسیج دانشجویی و امیر حسین خان ایول خیلی خوب بود مثل همیشه
[ نام : ] [ ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
زنده باد بسیج دانشجویی و امیر حسین خان ایول خیلی خوب بود مثل همیشه
[ نام : ] [ ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ]
زنده باد بسیج دانشجویی و امیر حسین خان ایول خیلی خوب بود مثل همیشه
فرم ارسال نظر